У червні з вікна видно три планети

— Щодня протягом червня будь-хто може побачити Венеру без астрономічних приладів. Вона з’являється на небі лише на кілька хвилин. О четвертій ранку планету видно на північному сході, — каже 36-річна Оксана Черноусова, лектор столичного планетарію. — Знайдіть найбільшу яскраву цятку, наближену до горизонту — це Венера.

Усі пагорби й долини на Венері мають жіночі імена. Її особливість у тому, що обертається навколо своєї осі не так, як решта, а в протилежному напрямку. Це найгарячіша планета. Температура на її поверхні +500°С. Венеру оточують хмари із ртуті, хлору й сірчаної кислоти. Атмосферний тиск на ній у 100 разів більший ніж на Землі, – пише Газета по-українськи.

— Якби до Венери долетів космонавт, то його стиснув би тиск, засмажила спека й роз’їла б кислота. Космічні апарати із спеціального тривкого металу витримували на Венері лише кілька хвилин. Тому життя там неможливе.

Доба на цій планеті триває, як 243 земні доби. Стільки часу потрібно Венері, щоб обернутися навколо своєї осі. Навколо Сонця обертається швидше — за 225 земних діб. Тому її рік коротший за її добу.

У червні також видно Марс і Юпітер. Їх теж можна побачити перед світанком у північно-східній частині неба.

— Найнижче над горизонтом сяє Венера, вище і східніше — Марс. Найвище над горизонтом і найближче до сходу — Юпітер. Їх можна бачити просто з вікна.

Оксана Черноусова каже, що мільярди років тому Марс міг бути квітучою планетою.

— Можливо, на нього впав великий астероїд і зруйнував його атмосферу. Катастрофічно понизився тиск. Зараз він у 160 разів менший, ніж на Землі. Тому там нема води в рідкому стані. Температура на Марсі — мінус 60 градусів й тільки на екваторі влітку може підніматися до плюс 20.

Ще менше ознак життя на Юпітері.

— Це планета з газу, без твердої поверхні, складається з водню та гелію. Іншими словами, по поверхні Юпітера не можна ходити. Якби він був порожній, всередину нього помістилася би тисяча таких планет, як наша Земля. Настільки гігантські розміри Юпітера. У нього також найбільше супутників — 63. Вони теж великі. Наприклад, супутник Ганімед більший за планету Меркурій. Деякі супутники вкриті льодом. Під ними може бути вода у рідкому стані.

Коментарі вимкнені.