Пам’яті Ізидора Доскоча (відео)
19 січня після тривалої хвороби перестало битися серце музиканта, диригента і педагога, засновника і беззмінного керівника дитячої хорової школи “Зоринка”, заслуженого працівника освіти України Ізидора Доскоча.
“У таке Величне свято перестало битись серце нашого Вчителя, Людини, Друга – Ізидора ДОСКОЧА, повідомляють батьки дітей, які навчаються в “Зоринці”. Ми низько вклоняємо голови на вашу честь, Маестро. Молитимемось, аби ваша Світла душа оселилась у Царстві Небеснім під спів тисяч голосів ваших вихованців-зоренят. Адже саме їм ви її віддали у земному житті. Спочивайте з миром, наш рідний. Ми пам’ятатимемо Вас завжди…
– Я співала в «Зоринці» спочатку в першому чи другому класі, а потім вже після закінчення музичної школи і ще навіть навчаючись в інституті. Ізидор Олексійович був неординарною людиною. Такий трудар, працелюбець, трудоголік, – розповідає випускниця «Зоринки» початку 90-х, солістка гурту «Фіра» Ірина Музика. – Здавалося, що він був такий сильний, міцний, незламний в своїх рішеннях, своїй волі, але разом з тим мав дуже тендітну, вразливу, дитячу душу. Він багато в чому залишався в душі дитиною. Напевне тому з дітьми дуже легко знаходив спільну мову. Він вмів об’єднати, захопити, надихнути, вселити віру в те, що ми робили, що це правильно. Зараз цього дуже сильно бракує. Нам, як ніколи, зараз потрібен хор. Потрібне вміння працювати всім разом, слухати один одного і робити спільну справу. А хор – це і є така маленька лабораторія, маленька школа життя, маленька модель суспільства, де кожен має чесно зробити свою роботу, робити свій вклад і щоб це було в гармонії з іншими. І в цьому потрібен керівник, поводир, який, як Данко, запалить своє серце і поведе за собою. Таким він був.
Ми дуже багато їздили на гастролі. А він був як і такий романтичний, натхнений, так і був дуже реальний, приземлений чоловік. Якщо він їхав з дітьми закордон, то батьки, відпускаючи з ним дітей, точно знали, що діти будуть доглянуті: тобто, якщо не буде зупи, то він організує, щоб її зварили. Тобто дуже багато рис поєднувалося в тому чоловікові, і таких дуже високих натхнених, і простих.
Ізидор Доскоч виховав не одне покоління дітей. І навіть якщо вони не стали музикантами, не продовжили співати, то все рівно в них він виховав чуття ліктя, єдності, спільної справи, а це дуже важливо в житті.
Поховали Маестро на Микулинецькому кладовищі.
Довідка
Ізидор Доскоч народився 14 травня 1940 року в місті Підгайці. В 1963 році закінчив оркестровий факультет Харківського інституту культури, у 1980 році – оперно-симфонічне відділення Львівської консерваторії. 1963-1968 – викладач відділення народних інструментів, організатор та керівник оркестру народних інструментів Кам’янець-Подільського культосвітнього училища, до 1974 року – викладач кафедри музики, керівник оркестру народних інструментів Кам’янець-Подільського педінституту. 1974 – в Тернополі: викладач гри на народних інструментах, керівник симфонічного оркестру в музичному училищі, організатор і керівник дитячого зразкового колективу “Зоринка”.
Дитяча хорова школа «Зоринка» — народна хорова капела (від 2002), дитяча хорова школа (від 1996) у місті Тернополі. Утворена 1980 як хоровий гурток міського Палацу піонерів.
Зразковий художній колектив (від 1988). Дві срібні та бронзова медалі 1-ї Всесвітньої хорової олімпіади в м. Лінц (2000, Австрія). Перші премії та дипломи 1-го ступеня всеукраїнських і міжнародних конкурсів (1988, 1991, 1993, 1997, 1998, 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009). Два срібних дипломи на 1-му міжнародному конкурсі хорових колективів ім. Й. Брамса (Німеччина).
Засновник і незмінний керівник — Ізидор Доскоч, хормейстер і диригент — А. Доскоч (від 1994).
В репертуарі — понад 100 творів, що виконують в осн. a capella, у тому числі духовна і світська класика, обробки українських народних пісень, пісні народів світу, мелос сучасних композиторів. 2004 в школі навчалося близько 300 дітей.
Колектив концертував в Австрії, країнах Балтії, Білорусі, Німеччині, Польщі, Росії, Угорщині, Словаччині, Болгарії. «Зоринка» співпрацює із сучасними українськими композиторами: Г. Гаврилець, Лесею Горовою, Іриною Кириліною, Богданою Фільц, І. Щербаковим та іншими.
Значними подіями у творчому житті капели були концерт із творів композитора, диригента Євгена-Ореста Садовського, зустріч із ним у школі, авторський концерт Б. Фільц (1999), шість сольних концертів духовної музики в костьолах м. Кракова (2001, Польща).
Коментарі вимкнені.