Щоб вдало добратися до Зарваниці тернополяни радять багато пити та масажувати м’язи
Розпочалася Всеукраїнська проща до Зарваниці, котра присвячена 120-ій річниці від дня народження Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого та тематиці Святих Тайн. Ще вчора, 12 липня, паломники, котрі добираються до святого місця пішки, вийшли із Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Волочиська, Сатанова, Підволочиська. Сьогодні до них приєдналися групи з Тернополя. Завтра ж доєднаються прочани з Бережан, Козови, Зборова, Збаража, Теребовлі.
Багато хто проходить цей маршрут не вперше. Але є й такі вірячи, котрі ще не пробували долати пішки такий довгий шлях. Тому варто пам’ятати про те, що піший похід на такі великі відстані (адже мешканцям деяких міст доведеться долати не один десяток кілометрів) має свої особливості та небезпеки.
У людей, котрі чи не щодня стикаються зі схожими фізичними навантаженнями, «Погляд» дізнався, як легко дістатися Зарваниці з мінімальною шкодою для здоров’я, та чим допомогти собі, якщо мала підготовка таки далася взнаки.
Не зловживати сіллю та правильно пакувати наплічник
– Звичайно ж, що гартувати тіло для походів треба, – радить Президент федерації бодібілдингу і фітнесу м. Тернополя Вікор Мацикур. – Але важливим є і правильний розподіл сил у поході – достатньо під час відпочинку на марші лягати і закидати ноги на наплічник на 10-15 хв. Також обов’язковим є хороше взуття, правильно зібраний наплічник і його оптимальна вага.
Також Віктор Мацикур рекомендує багато пити. Але не зловживати сіллю. А от якщо ви вже відчули біль у м’язах, то треба зробити самомасаж та при можливості провести контрастний душ. Також тримати ноги на підвищенні, а по приїзді додому – прийняти ванни з морською сіллю.
Пити малими ковтками, і, якщо здорові нирки, то багато
Такі ж поради дає і Чемпіонка світу з пауерліфтингу Лілія Проць. Вона теж наголошує на важливості вживати багато рідини, але доповнює, що пити потрібно маленькими ковтками. І, якщо з нирками усе гаразд, то не менше 2-3 літрів у день.
– Людина обов’язково повинна вибрати для себе правильний темп ходи. Але, звичайно, було б ідеально, якби паломники готувалися до пішої прощі наперед: каталися на велосипедах, багато гуляли містом, часто користувалися замість ліфта сходами, та обов’язково, де тільки можна, плигали б на скакалці. Адже піша хода дуже корисна, як для ніг, так і для дихальної системи.
Якщо ж ви провели цілий день на ногах, то Ліля Проць радить увечері поставити під ноги подушечку, аби ноги були на підвищенні, і так трішки полежати. Потім зробити ванночку і легенький масаж.
Добре захиститися від сонця та купатися після переходів
Тернопільський мандрівник, представник Федерації спортивного туризму Володимир Горон, закликає ще й планувати переходи так, щоб була можливість робити привали на берегах річок, ставків, і там купатися. А також не їсти жирної та шкідливої їжі.
– Щоб наплічники не були важкими, не варто набирати із собою лишнього. А якшо погода сонячна, то обов’язково обрати саме широкополі головні убори та одяг на довгий рукав – аби вберегтися від сонця. Добре в таких випадках одягати сорочки з натуральних волокон. Вони не парять і не дають шкірі згоріти. Також треба знайти легке та зручне взуття, котре добре вентилюється, а після переходів робити масаж ніг.
Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”
МОДА на Зарваницю….А ЗЛО НЕ МЕНШАЄ, ЛЮДИ НЕ ДОБРІШАЮТЬ…