У Тернополі старі древа «мінятимуть» на молоді

Новий підхід до озеленення міста використовуватиме цьогоріч мерія Тернополя.

Про це під час зустрічі з журналістами повідомив заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

«У містах Європи ми не побачимо дерев вище 7-8 метрів. Як правило, це якісь декоративні дерева з кронами кульовидної форми. У нас же в центрі міста ростуть 20-30 метрові тополі з трухлявою серединою зовні ніби дерево здорове і трапиться сильний вітер і вона падає. Може впасти на авто чи людину, порвати дроти…

У центрі Тернополя 80% аварійних дерев. Їх можна тільки зрізати. Їх не можна вирвати з корінням бо пошкодяться комунікації. Коріння може сягати кілька десятків метрів, а в землі труби, кабелі.

Тому ми хочемо використати новий підхід. На місці зрізаного дерева в пні робиться конусоподібна лунка і в неї висаджується древо. Не саджанець, а вже кількарічне дерево. Є спеціальна технологія. Потрібно садити дерева однієї породи. Тоді за рік-два отримаємо дуже гарні алеї.

Ми маємо реєстр лунок. Зараз ведемо перемовини з будівельниками. Купувати таку техніку міська рада не має можливості і вважаю недоцільно. Ми орендуватимемо техніку, або замовлятимемо роботи.

Маємо парадокс законодавства – раніше будь-який суб’єкт, юридична чи фізична особа, який отримував дозвіл на зріз зелених насаджень повинен був заплатити певну суму за нанесення збитків. Ці кошти були цільові. Вони могли піти тільки на екологію. Зараз наше, гуманне законодавство, цю норму відмінило. Тому виходячи з ситуації, ми просимо від суб’єктів господарювання гарантійного листа про посадку нових дерев, коли даємо дозвіл на зрізку старих. Як правило, це коефіцієнт один до двох. Маємо вже реєстр таких гарантійних листів. Зараз визначаємося з місцями посадки, породою дерев тощо», – розповів заступник міського голови Тернополя.

За словами пана Стемковського цього річ у бюджеті Тернополя передбачено майже 2 млн.грн. на озеленення. Частина цих коштів буде використана на посадку нових дерев.

Окрім того, мерія провела обрізання крон дерев, щоб вони не росли у висоту, мали кулеподібну форму.

 

Коментарі вимкнені.