Три мудрі мавпочки допоможуть тернополянам боротись з недугою

Всесвітній день боротьби з гепатитами був ініційований Альянсом по боротьбі з гепатитами у 2008 році, як відповідь на недостатню інформованість та відсутність політичних пріоритетів щодо цієї небезпечної інфекційної хвороби на фоні стурбованості світової громадськості розповсюдженням інших інфекційних хвороб. Зокрема, таких, як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, малярія. З 2008 року Альянс по боротьбі з гепатитами виступає координатором відзначення Всесвітнього дня боротьби з гепатитами.

У травні 2010 року Всесвітня асамблея охорони здоров’я прийняла резолюцію WHA63.18 щодо вірусних гепатитів, якою забезпечує офіційне схвалення Всесвітнього дня боротьби з гепатитами в якості основного напрямку для національних та міжнародних зусиль з підвищення обізнаності. Після Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, в травні 2010 року, було вирішено, що Всесвітній день боротьби з гепатитом буде відзначатись щорічно 28 липня.

28 липня було обрано на честь дня народження професора Баруха Блумберга, удостоєного Нобелівської премії за роботу з виявлення вірусу гепатиту. Він сказав: «Це добре, коли знаєш, що мій день народження будуть пам’ятати в такий незвичайний і несподіваний спосіб. Ми ніколи не думали, що це відбудеться, коли вивчали дивний білок з Австралії.»

Цього року, нашою організацією, в рамках проекту «Прокинься поки вірус дрімає», за фінансової підтримки МФ «Відродження» планується ціла низка заходів з відзначення Всесвітнього дня боротьби з гепатитами.

За сприяння та при тісній участі БФ «Подоляни» в центральному холі ТРЦ «Подоляни» 28 липня з 13-00, в рамках проекту «Прокинься, поки вірус дрімає», буде розпочато акцію «Вимагай лікування». Ми плануємо провести експрес тестування на виявлення вірусу гепатиту С (ВГС), інших інфекційних захворювань. Лікар-інфекціоніст/гепатолог надасть консультації всім охочим щодо загроз, які несе з собою ВГС, методи та шляхи профілактики захворювання, діагностики та лікування. Особи, що страждають на ХВГС поділяться своїм досвідом у боротьбі з недугою. Працюватиме жива бібліотека.

Об 14-00 ми спробуємо перевершити минулорічний рекорд Книги Ґіннеса, коли 12588 осіб у всьому світі одночасно створили пантоміму «Трьох мудрих мавпочок». Цьогоріч ми плануємо подвоїти кількість учасників. Сподіваємось на вашу допомогу.

Ми чудово усвідомлюємо, що лише акціями недугу не подолати. На превеликий жаль, ті від кого залежить наше здоров’я, а то й життя залишаються глухими, німими й сліпими. Годують нас баєчками про Національну Програму боротьби з гепатитами. Насправді, у потоці неправди, вони вже навіть не помічають до якої межі дійшли. Подаючи на офіційних Інтернет сторінках підрозділів МОЗ України переможні реляції стосовно Програми, ці горе-посадовці не здають собі звіту у яку ганебну ситуацію вони себе заганяють. Програми, як не було, так і немає.

На Тернопільщині дещо інша ситуація. Схваливши ще наприкінці 2012 року Регіональну Програму боротьби з гепатитами, Тернопільська обласна державна адміністрація передала її на затвердження до Тернопільської обласної ради. Політичні ігрища конфронтуючих політичних сил в обласній раді, обласній виборчій комісії ось вже півроку не дають можливості провести сесію, де б цю Програму затвердили. А це лише перший крок.

Разом з тим, хочеться відзначити конструктивну співпрацю з нашою організацією Департаменту охорони здоров’я ТОДА. Своєчасні й вичерпні відповіді на наші інформаційні запити роблять честь всім працівникам даної установи. Сподіваємось, що так буде і надалі.

Лише спільними зусиллями нам вдасться перемогти.

Голова ТОГО ХВГ С «Іскра Надії» Олег Мартинюк

Коментарі вимкнені.