Як у тернопільських школах будуть економити
У Тернополі планують встановити 80 індивідуальних теплових пунктів у всіх школах та садочках. Наразі такі пункти вже обладнали у чотирнадцяти навчальних закладах міста. Рішення закупити та встановити у шкільних, позашкільних і дошкільних закладах Тернополя обладнання для індивідуального опалення прийняли на сесії міської ради ще минулого року. Таким чином, кажуть чиновники, можна не лише зекономити, а й зробити у міських школах та садочках тепліше.
Встановлення теплових пунктів – енергозберігаюча технологія, яка дозволить знижувати температуру в нічний час, а також під час канікул та карантину до оптимальної. Натомість в час перебування дітей на навчанні температуру можна буде збільшити до 22-х градусів. Чим нижча температура надворі, тим з більшою потужністю працює тепловий пункт. Автоматизована система нагріває воду до вищої температури і швидше її перекачує – така специфіка роботи індивідуального теплового пункту.
Після уроків о 17-18 годині лічильник не працює, а вода утрубах прокачується. О 5-6 годині ранку знову лічильник запускається і подається тепло. Поки діти приходять у школу, до дев’ятої години класи прогріваються. Завдяки тому, що вода вночі не нагрівається, а лише тепла циркулює батареями, можна зекономити немалі гроші кажуть у школах. В навчально-виховному комплексі школи-ліцею №13 тепловий пункт встановили в грудні, вже з січня він почав працювати.
– За наслідками моніторингу, за першу половину2012 року економії по витратах гекокалорій складають приблизно 15 %. В чому зручність, в тому що по-перше краща витрата теплоносія, завдяки тому, що в системі вмонтований двигун, який перекачує додатково теплу воду. По-друге можна виставляти будь-які режими, – розповідає директор Тернопільського навчально-виховного комплексу школи-ліцею №13 Руслан Вавричук.
Індивідуальні теплові пункти це не лише економія енергоносіїв, а й зручність та безпечність, оскільки автоматизована система унеможливлює втручання людей. До цього часу опаленням керували вручну.
Вартість одного індивідуального теплового пункту – сто тисяч. У Тернополі їх закупили на умовах фінансового лізингу. В міськраді сподіваються, що індивідуальні теплові пункти найближчим часом окуплять свою вартість. А зекономлені гроші, обіцяє міська влада, використовуватимуть на потреби навчальних закладів, – пише ТВ-4.
Коментарі вимкнені.