Депутати для міського голови Тернополя Сергія Надала стали зайвою ланкою

  Нова каденція уже наочно продемонструвала меру, що зробити з неї ручну не вийде, як не вийде перетворювати сесійні засідання на «шоу» одного актора, під якого доводилось прогинатись всім.

 Мабуть, тому Сергій Віталійович і вдався у крайнощі: почав відверто дурити тернополян. Так, днями на офіційному сайті міськради з’явилась інформація про те, що в Тернополі (цитуємо) «почав діяти унікальний проект для України, який вже давно успішно реалізовується у провідних європейських країнах – експертні ради при міській раді».

За словами мера,  експертні ради – це українське ноу-хау Тернополя. Мовляв  саме їх висновки враховуються при прийнятті рішень під час сесії міської ради чи засідання виконавчого комітету, а також експерти надають власні пропозиції та оцінку кадровим призначенням.   Та, на жаль, правди в цьому мало.

По-перше, експертні ради в Україні – далеко не «ноу-хау». Щоб переконатись у цьому, ходити далеко не треба. Достатньо мати перед собою комп’ютер та доступ до Інтернету. Приміром, в 2012 році Бердянська міськрада створила експертну раду з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі, а Ужгородська міськрада – експертну раду з питань розподілу бюджетних коштів на підприємницьку діяльність.   Іншими слова, Сергій Надал колесо не вигадував, а просто запозичив.

Новый точечный рисунок (3)

По-друге,  за словами того ж Надала, депутата міськради від  партії «Батьківщина» Андрія Артимовича було призначено головним лікарем Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні з ініціативи експертної ради. Хоча очевидно, що Артимович «вислужився» не перед експертами, а перед мером, як голова фракції «Батьківщина» в міськраді, який разом з іншими чотирма депутатами укомплектували так звану «пронадалівську» більшість. Фактично «Батьківщина» – це єдина партія в раді, яка вірою і правдою виконує умови «унії» з Надалом. Навіть його однопартійці із «Свободи», й ті, бунтують частіше. ltdaily.info більш ніж переконаний, що якби на посаду головного лікаря претендував хтось з партії «Самопоміч» (що умовно вважається опозиційною до Надала), то та ж експертна рада, навіть вислухавши тисячі позитивних відгуків про кандидата, його б не погодила.

По-третє, у заяві міського очільника йдеться також про те, що експертні ради можуть стати альтернативою тим же депутатам. Мовляв «вони уже набули ознак повноцінної та незалежної «гілки влади» на місцевому рівні та у провідних європейських країнах  давно і успішно реалізовується».

Звісно, виключати наявність експертів в країнах ЄС – безглуздо. Однак в більшості європейських країн, які так яро ставить в приклад Надал,  діє саме мажоритарна система виборів, тобто громада делегує, умовно, в міську раду того, хто, на її думку, достойний відстоювати її інтереси. І аж ніяк не покладається на ініціативу очільників своїх міст  та експертні ради, що по своїй природі є кишеньковими. Саме так, кишеньковими, адже їх не обирав народ, а фактично «зліпив» міський голова, при цьому не давши їм реального інструменту впливу.

Все це чим далі, тим більше нагадує відчай Сергія Надала, який досі не може змиритись з тим, що містом керує не він, а громада в лиці делегованих нею депутатів. І замість того, щоб нарешті сприйняти демократичний підхід до управління, де мають місце дискусії та обговорення, подає тернополянам чергову порцію брехні, яку ще має нахабність називати «ноу-хау»…

Чи то політтехнологи чи може спічрайтери Надала, ймовірно, самі не зрозуміли, якого ляпаса та демонстративного приниження завдають народним обранцям-депутатам, розкручуючи тему «п’ятої влади». Хоча, зважаючи на те, що Сергія Віталійовича теж, як не крути, вибирали люди, може б то депутатам чи, приміром, губернатору, піти по тій же «схемі»: замість діючого мера призначити «експерта» і пафосно назвати це народовладдям?

ЛТДейлі

Коментарі вимкнені.