У Тернополі люди перекрили проїзд

У житловій зоні люди перекрили дорогу бетонними блоками, захищаючись від недисциплінованих водіїв. ДАІ вимагає розблокувати шлях, бо інакше ні швидка, ні пожежна не можуть під’їхати до чотирьох сусідніх будинків.

Двома бетонними блоками перекрили дорогу мешканці двох будинків на вул. Карпенка, – пише газета “20 хвилин”.

Люди не хочуть, аби під їхніми вікнами їздили машини, які шукають коротший шлях.

Поблизу багатоповерхівки, розташованої за адресою Карпенка, 36, фірма “Агробуд-Є” зводить двадцятиквартирний будинок. Для того, щоб не їздити житловою зоною, будматеріали тимчасово підвозять із боку Об’їзної. Однак чимало тернопільських водіїв вирішили використати цей шлях для того, щоб оминути пост ДАІ.

 

“Водії зрізають шлях”

На перехресті, біля “Берегині” часто стоять даішники, – розповідає мешканець будинку №38 Сергій Храпко. – Багато водіїв, щоб оминути даішників, зрізають шлях. Не доїжджаючи кількасот метрів до перехрестя, звертають сюди, у напрямку незавершеної будови, а потім їдуть житловою зоною. Або ж навпаки, з житлового масиву виїжджають цим шляхом на Об’їзну.

Охочих оминути даішників, чи просто спростити собі шлях виявилося настільки багато, що це спричинило незручності для мешканців будинків №36 та 38 на вул. Карпенка.

Із ранку і до пізнього вечора тут був дуже насичений рух в обидва боки, – продовжує Сергій Храпко. – Шум страшенний. Та найбільше турбує безпека наших дітей. Адже кілька разів тут уже виникали аварійні ситуації. Дорога між будинками хороша, тож деякі водії як розганяються на початку вулиці, то наприкінці її уже набирають швидкість 80 км/год.

За словами чоловіка, чимало п’яних водіїв аби уникнути можливої зустрічі з даішниками біля “Берегині” теж обирали собі цей шлях.

Люди кілька разів уже зверталися у міськраду з проханням вирішити цю проблему. Не дочекавшись реакції, встановили шлагбаум між своїми будинками і початком території, на якій ведуть будову.

Шлагбаум нам спочатку зламали, а потім взагалі вкрали, – розповідає мешканець Ігор Флюнт. – Ми поставили новий. Але і його вкрали. Тому близько місяця тому ми перекрили дорогу бетонними блоками.

Але такий спосіб став причиною появи інших клопотів. Не маючи можливості проїхати між 36-им і 38-им будинками, водії робили зайвий коло. Із часом мешканці будинків №40 і 42, що на тій же вулиці, теж перекрили шлях, кинувши впоперек дороги електроопору.

Таким чином самовільний “транзитний шлях” вдалося перекрити повністю. Біля будинків №№ 36, 38, 40 і 42 знову запанував спокій.

 

Не можуть під’їхати додому

Однак внаслідок цього, мешканці ще двох будинків на вул. Карпенка і двох будинків по вул. Степана Будного взагалі залишилися без під’їзду до своїх помешкань.

Отож, нещодавно Директор товариства “МЖК ІрЛАГА” Ігор Кривенький – керівник підприємства, яке частково утримує житловий фонд у згадуваному мікрорайоні, отримав припис ДАІ із вимогою до 13 вересня демонтувати бетонні блоки та електроопору для забезпечення безперешкодного проїзду. Однак через спротив мешканців у вказаний термін не зміг виконати цієї вимоги. 14 вересня на місце події він прибув уже з правоохоронцями. Однак люди вийшли на вулицю, щоб не дозволити демонтувати бетонні плити та електроопору. Після тривалої суперечки, мешканці відстояли своє.

Ігор Кривенький не знає яким чином він має вирішити цю ситуацію. У разі невиконання вимоги ДАІ йому загрожує адміністративний штраф.

Я живу на Новому світі і біля мого будинку їздять сотні машин, але я не перекриваю дороги! – емоційно говорить він. – Тут усі вже стільки наробили, що я тепер навіть не знаю що маю робити.

Тим часом мешканці будинків 36 і 38 пропонують свій вихід із ситуації.

Цю ситуацію міська влада спільно з забудовниками може вирішити шляхом встановлення шлагбауму на під’їзді до забудови з боку Об’їзної, – говорить Сергій Храпко. – Хай ставлять або людину біля цього шлагбауму, або дадуть ключі водіям з будівельної фірми, щоб вони могли проїхати до будівництва. Усі решту хай їдуть звичним шляхом.

 

ДАІ і мерія розійшлися в думках

Заступник начальника управління з питань містобудування та архітектури Олег Фостяк вважає, що у цій непростій ситуації мешканці праві.

В’їзд і виїзд з одного кварталу має бути з однієї вулиці, – пояснє Олег Фостяк. – Раніше не було загального проекту будівництва кварталу. Тому помилково зробили наскрізний проїзд. Мешканці праві в цій ситуації. До чотирьох інших будинків є під’їзд з боку Об’їзної. Якщо у ДАІ є зауваження до розташування плит, то встановлення шлагбауму з боку Об’їзної, про який говорять мешканці, – можливий варіант.

За словами Олега Фостяка, після завершення будівництва тимчасовий проїзд з боку Об’їзної до будмайданчика перекриють. Тому бетонні блоки між 36-м і 38-м будинками приберуть.

Втім, у Державтоінспекції – протилежної думки. Керівник прес-служби УДАІ в Тернопільській області Микола Лецкалюк пояснив, що під’їзд до усіх житлових будинків має бути зручним та доступним.

– На плані, який є у нас, там не передбачено розташування бетонних плит, – розповідає Микола Лецкалюк. – Ці плити блокують доступ до чотирьох житлових будинків. Під’їзд до цих будинків є боку Об’їзної. Але для швидкої чи пожежних він повинен бути зручним і доступним. Плити потрібно прибрати. Якщо цього не зроблять, складатимемо протокол про адмінпорушення.

Микола Лецкалюк також запевнив, що біля “Берегині” не так часто стоїть екіпаж ДАІ. А тому інформація про те, що багато водіїв, уникаючи зустрічі з даішниками, їхали дворами, за його словами, не відповідає дійсності.

Там не було інтенсивного руху, – говорить Микола Лецкалюк. – Просто люди не хочуть, що у них під вікнами був шум.

Тим часом, поки проблему не вирішили, плити залишаються на своєму місці. А директору жеку загрожує адмінштраф.

 

 

Коментарі вимкнені.