За жахливу трагедію у Тернополі, у якій загинули три людини, буде відповідати “тимчасовий” директор
Кримінальна справа, яку прокуратура порушила за фактом смерті двох працівників під час викопування криниці, вже у суді
Хотів зробити подарунок
Кримінальні події розгорталися на території підприємства на вул. Текстильній, яке займається торгівлею будівельними і господарськими матеріалами.
Досудовим слідством встановлено, що на початку жовтня керівник підприємства запланувала поїхати на лікування у санаторій. Тому ще наприкінці вересня жінка попросила свекра бути на деякий час її заступником та в період її відсутності виконувати обов’язки керівника підприємства. І родич погодився. А на час відсутності невістки у нього виникла ідея викопати колодязь. Потреба у власній свердловині на підприємстві, яке отримувало воду із центрального водопроводу, виникла у зв’язку з тим, що у перспективі тут планувалося виробництво оцинкованого дроту. Відтак чоловік вирішив зробити своєрідний подарунок невістці, не повідомляючи їй про це. Для втілення свого задуму він дав вказівку менеджеру знайти людей, які б викопали криницю до повернення з відпустки керівника підприємства.
Менеджер відразу взявся телефонувати по газетних оголошеннях, але організації були зайняті роботами. Щоправда, в одній з них йому повідомили, що можуть порадити людей, які б виконали таку роботу, та дали номер мобільного телефону. І менеджер у телефонному режимі домовився з одним із копачів колодязя про зустріч на підприємстві після того, як останній повідомив, що він із напарником можуть викопати криницю, бо не один раз виконували такі роботи і мають власні інструменти.
В.о. директора, як роботодавець, при розмові з одним із копачів домовився про обсяг і терміни виконання робіт. Щодо оплати праці, то працівник сказав, що їх робота буде коштувати в розрахунку 300 грн. за 1 м глибини, а також повідомив, що їм потрібна буде допомога ще двох підсобників з оплатою праці кожного 10 грн. за 1 год. роботи.
Роботодавець погодився, а тому 1 жовтня двоє копачів приступили до викопування криниці. Перших три дні вони працювали лише удвох, а далі залучили на допомогу двох своїх односельців. Підсобники, на відміну від копачів, не опускалися в колодязь, а знаходились на поверхні та витягували землю з ями.
Метан перевищував у декілька тисяч разів
Того рокового дня, 7 жовтня, близько 8 години четверо працівників знову приступили до роботи. Один із копачів за допомогою шнурка, який тримали троє інших працівники, опустився в яму колодязя до драбини, по якій спустився на дно колодязя. Однак відразу ж почав підніматись по драбині наверх і крикнув, щоб його витягнули, після чого знепритомнів та впав на дно криниці і вже не відкликався. На допомогу чоловіку в шахту колодязя відразу ж опустився його напарник, однак і той знепритомнів та впав на дно ями.
Тим часом один із підсобників побіг до адмінбудівлі підприємства та крикнув менеджеру викликати рятувальників та швидку допомогу. Приблизно за 3-5 хвилин на кількох автомобілях приїхали працівники МНС.
Після проведення рятувальних робіт та підняття копачів на поверхню, лікарями швидкої медичної допомоги була констатована їх смерть.
Відповідно до висновку судмедекспертизи, обоє чоловіків померли від гострої механічної асфіксії внаслідок перебування в обмеженому просторі з відсутністю кисню та підвищеним у декілька тисяч разів вмістом метану.
Того дня внаслідок рятувальних дій постраждав і 20-річний старший лейтенант служби цивільного захисту, начальник караулу 14-ї самостійної державної пожежної частини Тернопільського районного відділу. Співробітника МНС госпіталізували у реанімацію, але врятувати його життя не вдалося.
Відразу ж після цього управлінням Держгірпромнагляду по Тернопільській області було створено спеціальну комісію для розслідування групового нещасного випадку. Комісія встановила, що до непоправної трагедії призвело те, що заступник директора підприємства, будучи відповідальним за стан охорони праці, не здійснив контролю за дотриманням працівниками використання засобів індивідуального захисту, дозволив виконувати роботи з підвищеної небезпеки без відповідного на це дозволу, неналежно оформив трудові відносини з працівниками, не забезпечив їх необхідними засобами визначення загазованості робочих місць та засобами вентиляції.
Стосовно заступника директора підприємства, який виконував обов’язки керівника, прокуратура порушила кримінальну справу за ч. 2 ст. 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримуватись, що спричинило загибель двох працівників). Остаточну крапку у цій справі, звичайно, поставить суд.
Вікторія Мельник, Номер Один
Коментарі вимкнені.