Чортків – округ №167: Фірташ вирішить

Після вердикту ЦВК про встановлення меж округів “За Збручем” спробував зробити перші висновки про те, як буде розвиватися виборча кампанія на Тернопіллі та можливості кандидатів. Отож, одномандатний виборчий округ № 167.

Центрмісто Чортків.

Межі: Борщівський, Заліщицький, Чортківський райони.

Кількість виборців – 154 725.

Чортківський виборчий округ – єдиний, який зберіг свої контури з 2002 року. Мабуть , це обумовило те, що тут багато претендентів у депутати стартували ще задовго до оголошення меж округів. Наприклад, більше року тому на південних теренах стартував невдаха Тернопільської міської виборчої кампанії, представник УСПП Кінаха Василь Чубак. Керівник торгово-розважального центру “Подоляни” цього разу розраховує на адмінресурс партії влади та щедро надані йому одним державним банком кредитні ресурси. Щоправда, також у списку на використання адмінресурсу перебувають екс-намісник Ющенка(2007-2010р.р.) “балогівець” Юрій Чижмарь та ще один “балогівець” нардеп Михайло Полянчич, який в далекому 2002 році переміг саме у цьому мажоритарному окрузі. Відмінність полягає у тому, що тоді Полянчич йшов від надто популярної “Нашої України”, а зараз піде як добре замаскована “тушка” від партії влади. Може опинитися у цьому списку нафто-газовий бізнесмен з Сибіру Іван Матієшин, який запам’ятався проведенням у Тернополі фестивалю і який є уродженцем Борщівщини.

Як за таких обставин вдасться розділити адмінресурс поміж усіма грошовитими кандидатами залишається загадкою. В стані опозиції, навпаки, поки що панує визначеність. За попередніми домовленостями, Чортківський округ відійшов “Свободі”. Кандидатом від партії Тягнибока на цей округ визначено екс-голову облорганізації, голову фракції в Тернопільській облраді, тернополянина Олега Сиротюка. Єдиним серед можливих кандидатів, хто теоретично може порушити опозиційну монополію “Свободи” на півдні Тернопільщини, є екс-перший заступник Юрія Луценка по роботі в МВС, уродженець Заліщик генерал Володимир Бедриківський. В певних політичних колах його асоціюють з луценковою “Народною Самообороною”, яка, як відомо, влилася в “Батьківщину”. Не виключено, що генерал, який останні півроку проявляє активність на окрузі, отримає ще й опозиційний карт-бланш. Щоправда, в окремих виданнях Бедриківського встигли прив’язати до іншого відомого уродженця Заліщик Дмитра Фірташа.

Коментарі вимкнені.