Тернопільщина в топі антирейтингу. Понад 14 тисяч чоловіків отримали дозвіл на виїзд за кордон через систему «Шлях»

За 11 місяців з початку повномасштабного вторгнення 96 442 чоловіків призовного віку отримали дозвіл на виїзд за кордон через систему «Шлях». З них 66 474 — успішно скористалися цим дозволом, а 9373 виїхали й не повернулися назад в Україну після спливу термінів.

Про це йдеться у попередньому звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих порушень законодавства у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання гуманітарної та іншої допомоги.

Найбільше випадків, коли чоловіки після отримання дозволу виїхали та не повернулися назад, зафіксували у Харківській, Тернопільській та Волинській областях.

Також прикордонники відмовили у виїзді 3178 чоловікам, які отримали дозвіл через систему «Шлях». Вони не змогли підтвердити мету свого виїзду.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради радить встановити заборону на виїзд військовозобов’язаних чоловіків у віці від 18 до 60 років за межі України та винятку для неї на рівні закону, а не постановою Кабінету міністрів.

Хто може отримати дозвіл на виїзд за кордон?

На час воєнного стану чоловікам 18-60 років заборонено виїжджати з України. Водночас є винятки, наприклад, виїхати можуть чоловіки, які самостійно виховують дитину або дітей до 18 років. 

Окрім того, згідно з постановою уряду, право на виїзд мають:

 • водії, які перевозять медичний вантаж, гумдопомогу чи вантаж на потреби ЗСУ;
 • далекобійники на фурах, які мають ліцензії на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
 • залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці;
 • спортсмени, тренери, спортивні судді та інші профільні фахівці, які беруть участь у міжнародних змаганнях, готуються до них або забезпечують їхнє проведення.

-1 thoughts on “Тернопільщина в топі антирейтингу. Понад 14 тисяч чоловіків отримали дозвіл на виїзд за кордон через систему «Шлях»

 • 15:17 | 27.04.2023 о 15:17
  Permalink

  Зате Тернопільщині на першому місці по кількості загинувших воїнів на цій війні. Ви збираєтесь винищити все чоловіче населення Тернопільської області?

  • 16:20 | 29.04.2023 о 16:20
   Permalink

   В перший день війни 70 % чоловічого населення Тернопільської області виїхало за кордон.Ость такі патріоти “файного міста”

Коментарі вимкнені.