Оновлену за 40 мільйонів лабораторію у Тернополі відкрив Президент

Церемонія відкриття лабораторного корпусу “Університетської лікарі”, що на вул. Клінічна в Тернополі, відбулася сьогодні.

За кілька годин перед візитом Гаранта в місті вимкнули світлофори. Патрульні регулювали рух в ручному режимі. Лікарі і пацієнти, представники влади, ряд народних депутатів велелюдно зібралися перед оновленим приміщенням, перед тим пройшовши через металодетектор та обстеження вмісту сумок. Очікували Президента впродовж години. У супроводі охоронців, він увійшов на подвір`я лікарні, ручкаючись з присутніми.

Разом з Порошенком у Тернопіль нині прилетів віце-прем`єр, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко.

–  Оновлений діагностичний корпус – не останнє, що маємо зробити в університетській лікарні. Так, Степане?, – звернувся до голови Тернопільської ОДА Степана Барни Петро Порошенко, на що отримав ствердну відповідь. – Я хочу, щоб у Тернополі проводили операції на відкритому серці.

Після 20-хвилинної промови Петро Порошенко, Степан Барна, Віктор Овчарук та головний лікар Василь Бліхар урочисто перерізали стрічку. Прикметно, цього разу вона була не червоного, а світло-рожевого кольору. Свій клаптик стрічки Петро Олексійович подарував другокласниці Тернопільської ЗОШ №19, яка стояла неподалік.

Як розповів головний лікар Василь Бліхар, оновлення лабораторного корпусу університетської лікарні обійшлося у 40 мільйонів гривень. Роботи з переобладнання тривали впродовж шести років. Усе устаткування тут закуплено на кілька десятків мільйонів гривень у провідного швейцарського виробника.

Головний лікар каже, що тут послуги аналізів для тернополян значно дешевші за приватні. За його словами, лабораторії такого ґатунку у Західному регіоні ще не було. Тут працюють з аналізаторами закритого типу з мінімальним втручанням людини у процес діагностики. Працюють у нововідкритому корпусі університетської лікарні близько 60 осіб.

Квітослава Вінчук. 

 

Коментарі вимкнені.