Василь Івегеш розповів про “внутрішню кухню” команди “Тернопіль”

— Василю Петровичу, муніципали восени створили в своїй групі невелику сенсацію. Є перед­умови до продовження весняної частини в тому ж дусі?
— Сподіваємося на те, що клуб зможе витримати тягар фінансового навантаження, утримуючи команду, бо вже зараз певні труднощі почали виникати. Зарплатню нам виплатили повністю, а ось по преміальних виник­ли заборгованості.

— Чому?
— Наскільки зрозумів, керівницт­во клубу виявилося не готовим до того, що ми почнемо так багато вигравати. Але невдовзі має відбутися зустріч із мером міста (Сергій Надал. — А. П.), отож усі ці питання, сподіваюся, закриються.

— Іншими словами, виконавці перевершили сподівання роботодавців?
— Скажу так: у нас вірили, але не думали, що будемо, як для дебютанта, так багато вигравати. Не треба забувати, що наш клуб — бюджетний і фінансується з міської скарбнички. До речі, ця ситуація стала для нас великим уроком — надалі, по-перше, до кошторису закладатимуться додаткові резерви, а ще потрібно, щоби був окремий інвестор. У мене ж, як у тренера, претензій до виконавців немає, тож і виходить, що керівництво за нами не встигає (сміється).

— О цій порі, зазвичай, активно проходять тренувальні збори та перегляд новачків. Мабуть, до вашої команди, як до дебютанта, почали придивлятися селекціонери інших клубів.
— Бачите, коли брали участь у чемпіонаті області, то наших футболістів забирали клуби вищі за рангом просто так, нікого не питаючи. Професіональна ліга дає нам перевагу в тому, що тепер клуби зобов’язані з нами рахуватися, тож забрати до себе будь-якого футболіста «просто так» не можуть. Однак (неначе за помахом чарівної палички), всі, без винятку, клуби або й справді стали такі бідні, або просто придурюються, але всі хочуть наших футболістів безкоштовно. Мовляв, ось якби той чи інший був вільним агентом… Ми ж, навпаки, хочемо зберегти склад. А ось уже в міжсезоння (є така домовленість), якщо будуть пропозиції по гравцях, що задовольнятимуть усі сторони, то ми їх відпускатимемо.

— Чи багатьох футболістів можете недорахуватися?
— Скажу так: збереться колектив, тоді й переглянемо кадри. За моєю інформацією, нині немає жодного футболіста, який би дав зрозуміти, що може чи хоче залишити «Тернопіль». Дещо раніше розлучилися «полюбовно» з Михайлом Трофимчуком, але той залишив клуб за сімейними обставинами.

— Водночас наскільки зрозуміло, підвищуватися в класі — завдання не стоїть. Чи можна, виходячи з цього, а також враховуючи те, що бюджет клубу — невеликий і кожна копійка, як кажуть, на рахунку, зробити висновок, що команда не підсилюватиметься гравцями?
— Зараз у нас чимало дзвінків із багатьох регіонів України — юнаки просяться на перегляд. Так само багато агентів пропонують своїх підопічних. Але в нас завдання — залучити до лав якомога більше молоді саме з Тернопільщини. Якщо ж брати за амплуа, то можуть виникнути проблеми з воротарями, тож на цю позицію, цілком можливо, будемо переглядати кандидатів.

— Із планами, зрозуміло, вже визначилися…
— Безперечно. Щоправда, Анталіями та Іспаніями похизуватися не можемо (сміється). Однак радує те, що змінилося ставлення до нас з боку інших команд. Якщо торік практично ніхто не хотів проводити з нами контрольні матчі, то тепер зі спаринг-партнерами в нас проб­лем немає.

Анатолій ПАВЛОВ, «Український футбол»

 

Коментарі вимкнені.