Коти за 8-10 тисяч гривень були на виставці у Тернополі (фото)
Мейн-кунів, бенгальських, персидських, шотландських та інших кішок можна оглянути та навіть придбати на виставці котів сьогодні, 7 жовтня, в тенісному залі ТРЦ “Подоляни”. Вона буде діяти до 18 год. Вхід – 25 грн для дорослих і 15 для дітей.
Там – майже 50 пухнастиків – як тернопільських, так і зі Львова, Хмельницького, Вінниці та Кривого Рогу, повідомила співорганізатор виставки, керівник Тернопільського об’єднання любителів котів “Адель” Ольга Кушнір.
На виставці красувалися і найбільші домашні кішки – мейн-куни, і екзотичні бенгальські, лисі сфінкси, різноманітні, британські, шотландські, персидські, сіамські, та інші породи. Багато котів уже є неодноразовими чемпіонами у своїх категоріях.
– Коти у нашому домі жили завжди, але спочатку – безпородні, – пригадує співрозмовниця. – У 1996-му я купила персидського котика. Тоді був справжній бум на них. Йому зараз 14 років, живе в батьків. А я тепер займаюсь “шотландцями”. Вони бувають висловухими та з прямими вушками. Доглядати за ними не важко: їдять натуральне м’ясо – курку, яловичину, для профілактики даємо корм преміум-класу.
Власне, кошенят шотландської породи на виставці також можна було купити. Ціни на таких пухнастиків стартували від 1500 грн. Що рідкісніший окрас котика та більша відповідність породі, то дорожча тваринка.
– Дивись, який котяра! Як лев! – захоплено вигукували відвідувачі біля кліток з мейн-кунами.
Ці коти і справді – найбільші серед домашніх. Вага кота може досягати 14-15 кг, кішки трохи менше.
– Ці котики бувають різних окрасів – червоні, голубі, попелясті, мармурові, з білим комірцями. Вони – ідеальні для осель з дітьми, адже мають дуже лагідний характер, не лізуть на голову, товаристські, абсолютно не злопам’ятні, – розповідає власниця розплідника мейн-кунів Оксана Боженко зі Львова. – Вони чудово знаходять спільну мову з іншими домашними улюбленцями.
До слова, ці котики навіть м’явкають інакше, ніж звичайні. Їдять вони спеціальний корм преміям-класу, сире яловиче м’ясо і перепелині яйця.
– Бенгальські котики нічим особливо від звичайних не відрізняються. Хіба що більше прив’язані до господарів, як собаки, – розповідає власниця бенгальських кішок Оксана Новицька з Хмельницького. – На руки вони особливо не хочуть іти – це не мякі ведмедики. Але вони – дуже жваві, граються і коти дідусі-бабусі, і молоденькі. Можуть їсти як натуральну їжу, так і корми – як вирішить годувати їх господар.
Вхід на виставку був платним – 25 грн для дорослих і 15 для дітей.
Втім, відвідувачів було багато від самого відкриття. Коти, мабуть, відчували себе голлівудськими зірками, адже відвідувачі виставки їх постійно фотографували.
Втім, коти не лише красувалися перед фотоапаратами, а й брали участь у конкурсах – в кого довший хвіст, яке кошеня миліше тощо. Діти малювали котів у конкурсі, а також намагалися погладити пухнастиків у клітках.
– Такий гарний котя, такий м’якенький, – каже Олежик Юрчак. – Я дуже люблю котиків. Мама обіцяла купити мені котика, коли я підросту.
Коментарі вимкнені.