Мер Тернополя одягається у секонд-хенді

Ввезення вживаного одягу та взуття народні депутати пропонують обмежити. Мовляв, без засилля секунд-хенду можна буде розвивати вітчизняну промисловість. Однак тернополяни проти цього.

Нагадаємо, законопроект про вживані речі нещодавно зареєстрували у Верховній Раді. Його автор – депутат Віталій Немилостивий – пропонує обмежити ввіз ношеного одягу і взуття. Він хоче запровадити мінімальний розмір ввізного мита на речі, якими вже користувались – 10 євро за кілограм. Мета цього законопроекту – скорочення імпорту і таким чином розвиток вітчизняної легкої промисловості.

Наші земляки вважають, що обмеження ввозу вживаного одягу та взуття не допоможе українській легковій промисловості.

Молодіжний мер Тернополя, голова Пласту Любомир Шимків дуже часто купує речі на секонд- хенді. Він вважає, що цей одяг є дуже якісним.

– Я би з радістю купував товар від вітчизняного виробника, – розповідає Любомир. – Але, на жаль такого в нас майже немає. Загалом, коли обираю собі речі, то дивлюсь не на країну виробника, а на якість товару. Мені важливо, щоб речі мені подобались і були якісними. Якраз на секонд-хенді знаходжу саме такий одяг.

Тож юнак проти законопроекту про обмеження ввозу секонд-хенду. Мовляв, від таких змін постраждають у першу чергу пересічні люди.

Розвивати вітчизняну легку промисловість за рахунок обмеження секонд-хенду не варто, вважає і тернопільський виробник взуття – власник магазину-ательє “Територія взуття” Юрій Хоміцький.

– Звісно, речі з секонд-хенду певною мірою є конкурентом для вітчизняного виробника, – розповідає пан Хоміцький. – Але ця конкуренція є значно меншою, порівняно із китайським товаром. Так у магазинах під назвою “Конфіскат” продають дешеве китайське взуття. Ця продукція дуже не якісна. Ринки, куди люди їздять за товаром у Хмельницькому і в Одесі, вщерть заповненні такими речами.

Чоловік вважає, що для розвитку нашої легкої промисловості треба використовувати альтернативні заходи.

– Щоб нашим виробникам було краще працювати, треба розробити державні програми підтримки, – каже чоловік. – Дати цій галузі фінансування, заохочували виробників розвивати…

Пан Хоміцький вважає, що від обмежень на секонд-хенд постраждають малозабезпечені тернополяни.

– Дуже велика частина населення через скрутну матеріальну ситуацію не дозволяє собі купувати нові речі, – каже чоловік. – Ситуація в нашій країні просто не дає можливість припинити продаж секонд-хенду. У іншому випадку просто постраждають малозабезпечені тернополяни.

20 хвилин

Коментарі вимкнені.