На Тернопільщині непопулярно оформляти “Європротокол”

Спрощений порядок оформлення ДТП без участі працівників ДАІ, іменований в українському законодавстві як«Повідомлення про ДТП» дозволяє водіям заощадити час, мінімізувати труднощі в дорожньому русі, а також вони не зобов’язані інформувати Державтоінспекцію про подію. Тим не менш, на Тернопільщині цей спосіб оформлення ДТП так і не став популярним – як правило, водії побоюються, що вони неправильно заповнять бланк, або ж вони не находять згоди між собою, хто став винуватцем аварії

В країнах Європейського Союзу оформлення дорожніх пригод без участі представників дорожньої поліції розпочалося ще в 50-х роках минулого століття. Зараз у більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк Європротоколу для того, щоб оформити цю подію. Зразок бланку Європротоколу за структурою ідентичний в усіх країнах де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено для того, щоб водії різних країн могли швидко зорієнтуватися, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.

Перед тим як заповнювати бланк Європротоколу, також бажано сфотографувати місце події і транспортні засоби учасників ДТП. Фотографії знадобляться страховій компанії куди ви передасте заповнений бланк Європротоколу.

Водіям транспортних засобів слід знати, потрапивши в ДТП, вони можуть скористатися Європротоколом тільки при наявності таких обставин:

– учасниками ДТП є лише забезпечені полісом ОСЦВА транспортні засоби,

– відсутні травмовані (загиблі) люди,

– водії цих транспортних засобів домовилися про обставини скоєння ДТП,

– у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

Якщо водії скористалися Європротоколом шляхом спільного його оформлення та підписання, то вони:

– мають право залишити місце ДТП,

– звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про настання ДТП,

– звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП.

У разі використання Європротоколу, скорочується час для звільнення проїзної частини від пошкоджених автомобілів. Таким чином вирішуються проблеми заторів у великих містах, а водій-винуватець не буде нести адміністративної відповідальності за скоєння автопригоди.

Якщо сталась ДТП за наслідками якої був заповнений Європротокол, то учасники аварії повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Законом передбачається, що бланки Європротоколу повинні видаватися автовласникам безкоштовно під час укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Якщо страхувальник використає свій бланк, то він може звернутися до свого страховика за новим.

Складання Європротоколу між учасниками дорожньо-транспортних пригод ставить за мету економії власного часу та є ще одним кроком до євроінтеграції України.

Увага! У випадку невиконання хоча б однієї з обов`язкових для Європротоколу умов, виклик працівників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий!

Потерпілим, або іншою особою, яка має право на отримання страхового відшкодування, не пізніше 30 днів з моменту подання Європротоколу повинна бути подана заява про виплату страхового відшкодування. Виплата буде здійснена протягом 15 днів (при наявності необхідних документів), але не пізніше ніж через 90 днів з моменту отримання заяви про страхове відшкодування, сума яка може бути відшкодована становить не більше 25 тисячі гривен.

Коментарі вимкнені.