Ти не користуєшся ліфтом? Проте платити мусиш

Ліфтами сьогодні обладнані усі багатоповерхівки. І навіть якщо ви живете на одному з перших поверхів будинку, вам все одно доводиться час від часу користуватися послугами вертикального електротранспорту. Відповідно, за цю послугу, як і зрештою за всі інші, треба платити.

Як повідомила заступник начальника управління житлово-комунального господарства – начальник відділу експлуатації та ремонту житлового фонду Ганна Муца, – діючі тарифи розраховані на будинки, які обладнані ліфтами і на ті, що без ліфтів. У першому випадку нарахування оплати за послугу користування ліфтом відбувається з другого до останнього поверху, залежно від того, скільки поверхів є у будинку. Мешканці перших поверхів, які стверджують, що не повинні платити за ліфт, оскільки не користуються його послугами, у жодному разі не звільняються від оплати. Адже, купуючи квартиру у будинку з ліфтом, вони мають бути свідомі того, що їм доведеться дотримуватися загальновстановлених правил, визначених Постановою “Про розрахунки тарифів”.

У випадку, якщо з якихось певних причин ліфт на другому чи третьому поверхах не зупиняється, підприємство, яке займається обслуговуванням даного будинку у найкоротший термін повинно встановити цю причину і вжити заходів для ліквідації технічної несправності. В іншому випадку має бути проведено перерахунок коштів за ненадані послуги. Відмова мешканців перших поверхів від користування ліфтом не є законною підставою для скасування оплати.

Сьогодні базовий тариф за користування ліфтом у будинку становить 400 гривень і розраховується від другого до останнього поверху. У випадку, якщо, скажімо, мешканці другого поверху відмовляються від користування ліфтом, тоді фінансове навантаження лягає на тих, хто живе поверхом вище. Окрім цього, за кошти, закладені у тарифній сітці, відбувається оплата з обслуговування ліфта, зокрема його миття, ремонт, а також оплата за електроенергію. ТВ

Коментарі вимкнені.