У селян на Тернопільщині купують молоко за безцінь, бо не можуть збути сир у Росії

Жителі сіл, які живуть за рахунок того, що реалізовують власну продукцію, б’ють на сполох. Ціна на молоко, яке вони здають на «молочарні» знижується. «Кожного місяця ціна на молоко падає, – розповідає пані Зоряна із Ланівеччини, –  Влітку брали по три гривні п’ятдесят копійок а зараз, в лютому, – вже по дві гривні десять копійок.  Для тих, хто нарахував собі великі суми, і думає, що молоком можна доробитися, розкажу: закупівельники постійно придумують якісь уловки, щоб навіть тих три гривні з копійками не заплатити.  Постійно скидають за недостатню жирність без жодних експертиз, хоча я, наприклад, жодного разу не розбавляла молока. Та й не знаю людей, які так роблять –  кожен зацікавлений збувати свою продукцію, щоб люди довіряли.  Ціна поступово знижувалася кожного місяця і зараз вже така, що просто шкода здавати. Стільки праці закладено для того, щоб заробити якихсь 10-15 гривень на день! А вони ж перепродують дорожче в три рази!».  До слова, у морози жінки, які возять молоко до Тернополя дозволили собі зробити «націнку» на власний продукт – сім-десять гривень за півтори літрову пляшку молока.

У деяких місцевостях людям пояснюють, що зниження ціни на молоко зумовлене тим, що Росія відмовилася від українського сиру, назвавши його таким, що не відповідає їхнім ГОСТам.  Та люди не вірять, що причина криється в цьому. «Ціна почала знижуватися ще до того, при чому тут Росія і сир? – запитує пані Зоряна, – При цьому я впевнена, що ціну будуть знижувати й надалі. От і скажіть,  де візьметься якісне молоко, сир, кисломолочні продукти у супермаркетах, якщо люди відмовляться здавати за безцінь? Звісно, для сучасних виробників це не проблема, адже роблять все на хімії.  А потім ще й нарікають,  що інші країни не приймають… Ви спочатку для своїх зробіть,  тоді вже й про чужих можна буде дбати! Бо, відверто кажучи, шкода мені тих людей, які купують те все магазинне, штучне, яке втратило абсолютно всі необхідні якості … Я впевнена, що люди здаватимуть тепер менше свою продукцію, краще вже за ту ціну поросят та псів і котів годувати. Але кількість української продукції на прилавках не зменшиться… Так що варто задуматися над тим, що коїться…»

Щоб з’ясувати, чи дійсно знизилася ціна на закупівлю молока, ми зателефонували у ПрАТ «Тернопільський молокозавод»(«Молокія»), однак там від коментарів відмовилися.

Представники Кременецького молокозаводу  пояснили: ціна знижується під впливом різних факторів, і відмови Росії від українського сиру  – в тому числі. «Всі українські заводи завалені власною продукцією. Збуту немає, тому що  дуже багато молочних продуктів завезено із інших країн. Зокрема масло та сир  – із Нової Зеландії,  Польщі, Прибалтики, Білорусії.  Прилавки заполонили продукти іноземного походження.  Тож ціна на закупівлю молока у населення й надалі буде знижуватися, люди можуть розраховувати на те, що у них молоко купуватимуть не більше, ніж за дві гривні. Стосовно цін у магазинах – вона залежить не від нас та нашого бажання, а від цінової політики закладу» – повідомили журналістові «Погляду».

 

Коментарі вимкнені.