Перший виборчий скандал на Тернопільщині

У приміщенні стадіону «Колос» по вул. 22 січня в місті Теребовля, 8 вересня 2015 р. відбулось перше засідання Теребовлянської районної виборчої комісії Тернопільської області. Перед початком засідання голова вище вказаної ТВК Решетинська Венерія Фаридівна була вкрай незадоволеною візитом на виборчу дільницю кореспондентки видання «Точка Опори» Денис Тетяни.

Як зазначає журналістка Тетяна Денис:«Голова комісії агресивним тоном, намагалась доказати  мені, що я не маю права перебувати в приміщенні виборчої комісії, поза як члени комісії не склали ще присяг і фактично комісія не є утвореною». Проте, після кількаразового пояснення Тетяною Денис свогозаконного права бути присутньою на засіданні комісії, голова ТВК дозволила залишитися на засіданні.

Такі дії голови територіальної комісії були неправомірними, тому що у ст. 27 пункт 9 Закону України «Про місцеві вибори» зазначено, що «На засіданнях виборчих комісій, у приміщеннях виборчої дільниці мають право бути присутніми з додержанням вимог цього закону: представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). Також відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні » підпункт 2 частини другої ст.26 – «журналіст має право відвідувати державні органи влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємства, установи та організації та бути прийнятим їх посадовими особами». Кримінальний кодекс України, ст.171 п.1 визначає покарання  за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

Коментарі вимкнені.