Поразки партії Тягнибока розпочнуться з Тернополя?

31 жовтня минув рік з моменту проведення місцевих виборів. За їх результатами в галицьких Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях беззаперечну перемогу здобуло Всеукраїнське об’єднання «Свобода». У Тернополі партія Олега Тягнибока здобула понад 50% депутатських мандатів та посаду міського голови.

Рік тому електоральна підтримка цієї політичної сили в нашому місті в середньому складала 27 відсотків. Через рік після виборів за різними даними кількість симпатиків «Свободи» скоротилася мало не вдвічі. Жовтневе опитування проведене Центром моніторингу громадської думки “Софія” зафіксувало рейтинг “Свободи” на позначці 15,2%. Фахівці пояснюють це різке падіння як економічною ситуацією та невміння управляти звичайними господарським питаннями, так і зростанням підтримки інших опозиційних політичних сил, які почали здобувати електорат не лише свободівців, але і БЮТу, чиї виборці дезорієнтовані після прийняття рішення про арешт лідерки блоку Юлії Тимошенко. Найбільше це видно на показниках Фронту змін Арсенія Яценюка Якщо, наприклад, Фронт змін на минулих виборах у Тернополі отримав близько 7 відсотків електоральної підтримки, то вже через рік в Тернополі кількість симпатиків цієї політичної сили зросла до 17,4 відсотків. Подібна тенденція спостерігається і у сусідньому Львові. За даними опитуванть соціологічної групи “Рейтинг” рівень підтримки “Свободи” у серці Галичини з жовтня 2010 року по жовтень 2011 року впав більше, ніж на 10 відсотків. Водночас найбільші темпи зростання у Фронту змін.
Такі дані підтверджують і загальноукраїнську тенденцію. За даними групи “Рейтинг” Арсеній Яценюк є єдиним українським політиком, який має реальні шанси перемогти Віктора Януковича на президентських виборах. Якби вибори Президента України відбулися наприкінці вересня 2011 і до другого туру вийшли В.Янукович і А.Яценюк, то 29,3% опитаних підтримали б чинного Президента України, 34,6% – лідера Фронту змін. Рік тому співвідношення було 39% у Януковича проти 31 % у Яценюка.

Таблиця 1.

Таблиця 2.

Чим же зумовлений такий різкий спад ВО «Свобода» у Тернополі?
Найперше, це пов’язано з тотальним підвищенням усіх без виключення тарифів. І якщо в нашому обласному центрі це пояснюється загальним здороженням життя та економічною доцільністю, то вже в сусідньому Львові ті ж таки свободівці виступили проти тарифів, скасувавши їх. І в одному і в іншому випадку це подається, як благо для мешканців, хоча сумарний ріст в Тернополі становив понад 50 відсотків, а у Львові – «лише» близько 25.
Експерти кажуть, що падіння рейтингів ВО «Свобода» ще не припинилося.
Симпатії тримаються на найстійкіших прихильниках, які продовжують вірити швидше в ідею, і готові за це платити зі своїх гаманців. А сама тенденція до падіння буде продовжуватися після 5 листопада, коли тернополянам прийдуть квитанції за оплату послуг вже за новими цінами.
До цього додасться відверто провальний цьогорічний бюджет в освіті та медицині, а оборудки з майном і землею для своїх не дадуть можливість адекватно сформувати головний фінансовий документ міста і на 2012 рік.
Не варто забувати і скандали, з яких розпочалась робота новообраної влади. В освіті – це спроби закрити школи в мікрорайонах Кутківці та Пронятин, перенести школу допризовної підготовки, змістити з посади директора 9-ї школи, відправлення у відпустки за свій рахунок тощо.
В медицині – це ліквідація 2-ох поліклінік, спроба змінити статус 3-ї міської лікарні. В транспорті – це страйк перевізників, відсутність безкоштовного проїзду пільговиків, відсутність дашків на багатьох зупинках (а це одна з передвиборчих обіцянок). В галузі ЖКГ – це досі невирішене питання утилізації сміття, відмова від встановлення індивідуального опалення, яке ще рік тому за версією С.Надала мало стати порятунком українців від незрозуміло якого наживання на них…
Таким чином, свободівці торують звичайний шлях влади: від надмірної ейфорії та очікувань на початках – до банального розчарування в процесі. А пройшов лише 1 рік…

Зоряна Остафійчук

-1 thoughts on “Поразки партії Тягнибока розпочнуться з Тернополя?

  • 09:19 | 4.11.2011 о 09:19
    Permalink

    я звичайно розумію що ЗМІ за гроші готові друкувати ВСЕ… але то вже перебор…і не потрібно цікавитись політикою, щоб зрозуміти що почалась передвиборча компанія і ФЗ починає “валити” одного зі своїх основних конкурентів:)

Коментарі вимкнені.