Унікальний розпис каплиці на Бережанщині виконали п’ятеро художників
Для унікального розпису вже відремонтованої каплиці на горі Лисоня запрошені п’ятеро художників — Богдан Бринський, Михайло Дирбавка, Микола Шевчук, Олег Шупляк із сином Віталієм. У їхній роботі зображено не лише українських січовиків, які 100 років тому героїчно прорвали оточення Бережан, це — триптих, який розповідає про всю історію України загалом — починаючи з часів Київської Русі, закінчуючи сучасністю.
На каплиці можна побачити князя Володимира, княгиню Ольгу, запорожців, героїв Небесної Сотні та воїнів, які полягли в зоні виконання АТО.
На відповідні роботи Тернопільська обласна рада спрямувала 340 тис. грн., 200 тис. грн. — з Бережанської районної ради, 165 тис. грн. з місцевого бюджету.
«В 1916 році тут була битва, в якій брала участь і австро-угорська армія. Саме на Бережанщині на Лисоні помер брат мого діда 100 років тому. За деякими свідченнями після битви його поховали поблизу десь в лісі. Сьогодні я приїхав сюди, щоб побачити те місце, де помер брат мого діда і відшукати місце його поховання», – поділився своєю історією австрійський гість Манфред Шліксбір.
Нагадаємо, регіональний фестиваль-конкурс стрілецької та повстанської пісні «Дзвони Лисоні» відбудеться 3-4 вересня 2016 року. 3 вересня – конкурсна програма в районному будинку культури, а також таборування молоді для проведення вишколів на горі Лисоня. 4 вересня – урочисте відкриття фестивалю. На Лисоні відтворять бій, що відбувався 100 років тому.
Гора Лисоня стала символом героїчної слави та болючих втрат Українських Січових Cтрільців. У серпні-вересні 1916 року тут відбулися запеклі бої між російською армією з одного боку та полком УСС і австро-угорськими бойовими загонами – з іншого. Ціною величезних втрат легіону Січових стрільців вдалося прорвати оточення та ввійти у Бережани.
Коментарі вимкнені.