Переатестація екс-міліціонерів на Тернопільщині: чи схоже це на реформу?
10 серпня 18 із 19-ти представників громадських організацій, які входять у атестаційні комісії головного управління національної поліції у Тернопільській області, заявили про вихід з процесу переатестації колишніх міліціонерів. Мовляв, не зважаючи на переконливі факти кримінальних правопорушень екс-міліціонерами, вони продовжують роботу на високих посадах. Сьогодні під час круглого столу із начальником головного управління Нацполіції у Тернопільській області Олександром Богомолом відбулася спроба досягти консенсусу.
Громадські активісти повідомили, що готові відновити роботу в атестаційних комісіях за умови, якщо заступники начальника ГУНП Тернопільщини Казимир Попіль та розатестований Олег Ляхович будуть звільнені з роботи, оскільки дискредитують правоохоронні органи. Зокрема, щодо Казимира Попіля були озвучені конкретні звинувачення у кримінальному правопорушенні – “під час обшуків співробітниками НАБУ у Попіля К. Я. за місцем проживання були виявлені бойова граната та близько двох сотень бойових патронів (за версією досудового розслідування привезених Попілем К. Я. із зони АТО). Розслідування триває, на даний час повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 ККУ”. Під час зустрічі із журналістами і тими ж громадськими активістами Казимир Попіль не зміг пояснити походження зброї, звільнятися з роботи за власним бажанням теж відмовився.
“Як представники суспільства, ми досі не бачимо спільного бачення майбутніх якісних змін в одному з ключових відомств, — зазначають громадські активісти. — Не віримо, що робота поліції в області зміниться, якщо профільні заступники, як “плід” старої системи, залишаться працювати. “Риба гниє з голови”, це правило безапеляційно діє в будь-якій силовій структурі”.
Виконання умов громадських активістів під час круглого столу ніхто не гарантував. Атестація третього рівня, яка мала б відбуватися незабаром, під загрозою зриву. Хто і як продовжуватиме цей процес — у компетенції представників програми ICITAP Департаменту юстиції США в Україні, який, власне, і фінансує цей процес.
Схоже на те, що у поліцейської реформи є всі шанси повторити провальне реформування прокуратур. Екс-міліціонери, відчуваючи, що в нову поліцію їм пройти не вдасться, використовують цілий арсенал прийомів, аби залишитися на посаді. Як підсумок, нова поліція “інтегрується” в стару міліцію…
Ірина Юрко.
Коментарі вимкнені.