Краєзнавчий музей Кременця шукає земляків у Санкт-Петербурзі

Це бланк журналу «Возрождение» на якому в 1908 році визначний український ілюстратор Амвросій Ждаха робив свої відомі «Нариси Євангліївських сцен». Саме з цього бланку, який знаходиться в Одеському історико-краєзнавчому музеї, нами розпочалися в 2018 році пошуки кременецьких видань.

Про це йдеться на офіційній сторінці Кременецького краєзнавчого музею у Facebook:

  • ШАНОВНІ КРЕМЕНЧАНИ!
    Сьогодні Кременецьким краєзнавчим музеєм відкриваються давно забуті сторінки славетного життя нашого міста та краю! Неймовірно чудова новина виявлена в наслідок наукових досліджень.
    На початку минулого століття Кременець продовжував бути освітнім та культурним центром, не втративши статусу Волинських Афін. Саме в Кременці на той час виходило два унікальних періодичних видання:
    – сатиричний журнал «Кременецкая искра» (1910-1914 рр) редактором якого був вчитель кременецького однокласного міського училища ім. М.Гоголя Кирило Карпович Деденко;
    – літературно-науковий журнал «Возрождение» (1906-1908 рр) редактором цього часопису був Микола Ришковський – колезький радник, начальник Кременецької поштово-телеграфічної контори.
    Нам відомо, що неповні комплекти цих видань зберігаються в Санкт-Петербурзі в Російській національній бібліотеці, у друкованому вигляді в Російському журнальному фонді за адресою пл. Островського, буд.1. (за цю інформацію ми дуже вдячні кременчанину Роману Сердечному). В Україні вдалося віднайти лише один погано збережений екземпляр журналу «Возрождение», який знаходиться в Києві у Національній бібліотеці України ім. В.Вернадського.
    Кременецький краєзнавчий музей з великим проханням звертається до кременчан допомогти в подальших дослідженнях цих періодичних видань. Можливо у когось в домашніх архівах збереглися будь-які відомості про редакторів, працівників цих видань тощо. Можливо у вас є родина чи близькі друзі, які сьогодні мешкають в Санкт-Петербурзі та зголосяться до співпраці.
    З приводу цього питання, будь ласка, звертайтеся до директора Кременецького краєзнавчого музею Андрія Левчука.
    За адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 90,
    тел.: 22738; ст.: 068-356 -4141;
    e-mail: kremenetsmuseum@gmail.com ,
    сторінка у фейсбуці https://www.facebook.com/kremenetsmuseum/

 

Коментарі вимкнені.