Катастрофа в Японії: два місяці потому (фото)

Два місяці тому, 11 березня, у північно-східній частині Японії стався 9-бальний землетрус, що спричинило за собою цунамі. Офіційне число загиблих – близько 15 тисяч чоловік, і більше 10 тисяч залишаються зниклими без вісті. У деяких прибережних районах, де земля опустилася нижче рівня моря, жителі як і раніше борються з повенями двічі на день. Тисячі людей все ще живуть у тимчасових притулках, так як їх будинку або були знищені, або перебувають у забороненій зоні в радіусі АЕС «Фукусіма». Тепер, коли почався туристичний сезон, Японія, зокрема мешканці префектури Фукусіма, зіткнулися з ще однією проблемою: рівень відвідуваності Японії туристами впав на 50%.

У цьому випуску зібрані фотографії постраждалих від цунамі районів Японії, зроблені за останні кілька тижнів.

1. Сакура на фоні руїн після цунамі в місті натора, префектура Міягі. (Yasuyoshi Chiba / AFP / Getty Images )
2. Відмітина паводкових вод на стіні і годиниках в будинку в Ісіномакі, префектура Міягі. Рівень води в багатьох районах уздовж північно-східного узбережжя Японії після цунамі піднявся вище, і все, що було нижче, було знищено або залишилося в багнюці. (AP Photo / Sergey Ponomarev)
3. На цих кадрах з відео японської берегової служби (дивитися зліва направо, зверху вниз) видно постраждалі від цунамі літаки в аеропорту Сендай. (Reuters / Japan Coast Guard)
4. Чоловік на тлі палаючих уламків в місті Мінамісанріку. (Reuters / Toru Hanai)
5. Школяр чекає своїх батьків після церемонії «першого дзвоника» в початковій школі Камаісі, префектура Івате. 19 школярів взяли участь у церемонії, яка затрималася через катастрофу на 13 днів. (Reuters / Toru Hanai)
6. Робочі зводять тимчасові житла для біженців у Мінамісанріку. (Kimimasa Mayama / Bloomberg via Getty Images)
7. Поліцейські з трупом, знайденим під уламками будинку, більш ніж через місяць після землетрусу, в місті Рікузентаката. (Reuters / Toru Hanai)
8. Сакура в парку Ханаміяма в Фукусіма 18 квітня. Колись прославлена напливами туристів Префектура переживає занепад через недавні катастроф. Крім економічної кризи селяни і підприємці опинилися перед обличчям так званого «фухіо Хіган», тобто економічного збитку який принесла ситуація на АЕС «Фукусіма». (AP Photo / Hiro Komae)
9. Гора Адзума з так званим «білим кроликом» на боці в Фукусіма. Кролик - символ цієї весни. (AP Photo / Hiro Komae)
10. Шестирічна Вакала Кумагаі чекає маму Йошико після відвідин могили свого батька, який загинув під час землетрусу, на тимчасовому кладовищі в Хігасі-Мацусіме, префектура Міягі. (Reuters / Toru Hanai)
11. Вакала Кумагаі молиться з мамою і братом Коки біля могили батька в Хігасі-Мацусіма. Батько сімейства Кацуюкі зателефонував дружині відразу після землетрусу 11 березня, щоб сказати, що вона повинна швидко забрати дітей та виїхати в початкову школу Омагарі, що служить притулком. Його тіло знайшли недалеко від притулку чотири дні потому. (Reuters / Toru Hanai)
12. Представники компанії «Electricity Generating Authority of Thailand» розбирають дизельний генератор на електростанції «Nong Jok» в Бангкоку, щоб відправити до Японії. Компанія «TEPCO» попросила в Таїланду в борг кілька генераторів на 3-5 років, щоб частково вирішити проблему з браком електрики після цунамі. (Reuters / Chaiwat Subprasom)
13. 77-річний Сакоджі Хунаяма на тлі свого підлягаючому знесенню будинку в портовому місті Кесеннума. (AP Photo / Sergey Ponomarev)
14. Пошкоджені автомобілі в місті Ватарі, префектура Міягі. (Reuters / Toru Hanai)
15. Американські і японські солдати розгрібають уламки з рейок біля станції Рікузеноно в Хігасі-Мацусіма. У цій операції під назвою «Душевний поїзд» взяли участь близько 60 американських і 30 японських військових. (Toru Yamanaka / AFP / Getty Images)
16. Кадр з відео компанії «Tokyo Electric Power Co» із зображенням басейну для зберігання палива в реакторі № 4 АЕС «Фукусіма» в місті Окума. (AP Photo / Tokyo Electric Power Co .)
17. 200-тонний катер на даху будівлі в місті Оцучі. Роботи по зняттю судна повинні початися в цьому місяці. (Kazuhiro Nogi / AFP / Getty Images)
18. Менеджер лабораторії EFA Ерік Юджина кладе в пакет зразки матеріалів з імовірним вмістом азбесту в місті Сіогама, префектура Міягі. В уламках шиферу та будівельного картону, розкиданого всюди після катастрофи, криється чергова загроза здоров'ю японців, вже підірваного витоком на АЕС «Фукусіма»: практично невловима загроза азбесту. (AP Photo / Hiro Komae)
19. Крокідоліт - різновид азбесту - на об'єкті в об'єктиві поляризаційного мікроскопа в польовій лабораторії EFA в Сендай. На об'єкті крім блакитного азбесту (крокидоліта) був також знайдений оранжевий - хризотил. (AP Photo / Hiro Komae)
20. Мотоцикліст на дорозі, блокованої човнами і катерами, вимитими на берег під час цунамі, в Кесеннуме. (AP Photo / Junji Kurokawa)
21. Велосипедист на тлі розрухи в місті Рікузентаката. (AP Photo / Sergey Ponomarev)
22. Японський селянин Масакацу Косонь годує корів на фермі в селищі Кацурао в префектурі Фукусіма, повернувшись з евакуаційного центру. (Yoshikazu Tsuno / AFP / Getty Images)
23. Люди на затоплених вулицях міста Ісіномакі, рівень якого опустився після катастрофи 11 березня. (Asahi Shimbun via Getty Images)
24. Дерев'яний хрест на місці колишньої церкви в Кесеннуме, префектура Міягі. (Yasuyoshi Chiba / AFP / Getty Images)
25. Літній японець не стримав сліз на церемонії в пам'ять про жертви катастрофи в Соме. Буддійські священики в чорних і золотих рясах читали молитви і дзвонили в дзвони на 49-ий день після землетрусу і цунамі 11 березня, коли, за місцевим повір'ям, душі загиблих перестали бродити по розвалинах і руїн постраждалих міст. (AP Photo / Hiro Komae)
26. Солдат японських сил самооборони в пошуках тіл загиблих в результаті катастрофи 11 березня в Камаісі, префектура Івате. (Reuters / Toru Hanai)
27. Президент компанії «Tokyo Power Electric Co.» (TEPCO) Масатака Симідзу вибачається перед евакуйованими жителями міста Ніхонмацу. (Sankei / Getty Images)
28. Прапор з зображенням персонажа з манги Сетар Ісіноморі «Cyborg 009» на позбитому автомобілі в Ісіномакі. Майже через два місяці після катастрофи хлопчикам і дівчаткам зруйнованого міста Ісіномакі, багато хто з яких до цих пір живуть в притулках або напівзруйнованих будинках, показали виставу за участю улюблених персонажів у рамках святкування Дня дітей 5 травня. (AP Photo / Junji Kurokawa)
29. Бездомна кішка серед уламків і розрухи в місті Кесеннума. (AP Photo / Junji Kurokawa)
30. Процес спалення сміття владою міста Мінамісанріку. (Toshifumi Kitamura / AFP / Getty Images)
31. Японські імператор Акіхіто та імператриця Мічіко кланяються загиблим під час землетрусу і цунамі в рибальському порту Оцу міста Кітаібаракі, в 70 км на південь округу Фукусіма. (Reuters / Kim Kyung-Hoon)
32. З робочого-добровольця змивають пил і бруд після дня роботи в зруйнованому місті Ісіномакі. (AP Photo / Junji Kurokawa)
33. Дівчинка на плечах тата в черзі за одягом з іншими евакуйованими в Фукусіма. (AP Photo / Hiro Komae)
34. Жінка готує обід у своїй частині евакуаційного центру, розділеного картонними стінами, в місті Міяко. (Toru Yamanaka / AFP / Getty Images)
35. Паводкові води на пірсі Аюкава - головному китобійному порту - в місті Ісіномакі. (AP Photo / Hiro Komae)
36. Взуття в роздягальні дитячого саду в покинутому місті Футаба в 20 кілометрах від АЕС «Фукусіма». (AP Photo / Sergey Ponomarev)
37. Використання важкого устаткування для розгрібання уламків в місті Оцучі. (Toshifumi Kitamura / AFP / Getty Images)
38. Добровольці допомагають розбирати уламки на кладовищі в Ісіномакі. Багато добровольці приїхали в постраждалі від катастрофи райони на початку щорічного Золотого тижня, що почався в п'ятницю в Японії. (AP Photo / Hiro Komae)
39. Японець на канапі серед уламків в місті Сома, префектура Фукусіма. (AP Photo / Sergey Ponomarev)
40 Постраждалий завод «Nippon Steel» і вимите на берег вантажне судно в порту міста Камаісі. (Reuters / Toru Hanai)
41. Статуя в рисовому полі в Натора, префектура Міягі. (Yasuyoshi Chiba / AFP / Getty Images)
42. 31-річний Цутомою Мураі (праворуч) зі своєю 28-річною дружиною Макіко і 8-річною дочкою Гаруно біля Тихого океану в місті Сома на місці де стояв їхній будинок, змитий після цунамі 11 березня. (AP Photo / Sergey Ponomarev)

Джерело

 

-1 thoughts on “Катастрофа в Японії: два місяці потому (фото)

  • 17:02 | 11.05.2011 о 17:02
    Permalink

    Скільки в них терпіння. І свівчуваю, і заздрю, що такі зібрані

Коментарі вимкнені.