Тернопільські нардепи хочуть зробити селян безробітними
Членів особистих селянських господарств в Україні можуть виключити з переліку населення, яке вважається зайнятим, тобто таким, що самостійно забезпечує себе роботою.
Про це йдеться в законопроекті, який зареєстрували у парламенті нардепи від фракції «Батьківщина» Михайло Апостол, Василь Деревляний, Володимир Бойко.
Вони зазначають, що підготували свій законопроект, аби усунути законодавчі перешкоди в реалізації членами особистих селянських господарств права на соціальний захист у разі настання безробіття.
Нардепи пояснюють, що згідно з чинним законодавством до зайнятого населення також належать і члени особистих селянських господарств.
«Таким чином значну частину сільського населення віднесено до категорії занятого, тим самим формально знижено рівень безробіття. Тобто замість запровадження реальних заходів, спрямованих на подолання безробіття сільського населення, відбулося лише маніпулювання показниками зайнятості», – наголошують опозиціонери.
В пояснювальній записці до законопроекту вони констатують, що особисті селянські господарства можна розділити на два типи: ті, в яких задоволення особистих потреб відбувається шляхом виробництва, переробки і споживання власної сільськогосподарської продукції, а також ті, які реалізують надлишки продукції та надають послуги, використовуючи майно господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.
На переконання народних депутатів, члени ОСГ першого типу в значній кількості випадків не можуть вважатися зайнятими, адже в багатьох регіонах України розміри земельної ділянки на одного члена ОСГ не дають реальної можливості забезпечити їх фактичну зайнятість та отримати доходи від ведення господарства, достатні для нормальної життєдіяльності.
Тому, резюмують парламентарі, формальне визнання членів ОСГ зайнятим населенням не дозволяє багатьом селянам, які реально потребують допомоги на випадок безробіття, звертатися до державної служби зайнятості та отримувати соціальні послуги. Необхідність усунення цієї законодавчої перешкоди з метою забезпечення сільському населенню можливості реалізувати право на соціальний захист у разі настання безробіття, на думку опозиціонерів, є очевидною і нагальною, – пише Вголос.
Коментарі вимкнені.