Через земельний “дерибан” Тернопільщина може втратити чемпіонів

У великій небезпеці через земельний “дерибан” опинилася база олімпійської підготовки з біатлону у с. Підгороднє Тернопільського р-ну. Річ у тім, що голова Тернопільської районної державної адміністрації Віктор Щепановський видав розпорядження про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення у власність 15 земельних ділянок по 0,10 га у безпосередній близькості до навчально-спортивної бази. Це розпорядження фактично унеможливлює тренування спортсменів на лижоролерній трасі бази.

В’їзд просто через… трасу
Першим почав бити на сполох один із фундаторів біатлону на Тернопіллі, заслужений тренер України та наставник чемпіонки світу Олени Підгрушної Ігор Починок. На прес-конференції, присвяченій успіху Олени Підгрушної на чемпіонаті світу в Чехії, Ігор Мирославович розповів, що ділянки в центрі траси виділили для ведення індивідуального садівництва (фактично — під забудову, адже на території такої ділянки дозволено зводити будинки площею до 300 кв.м).
— Ділянки виділили просто в середині заасфальтованого тренувального кола, що має довжину 2,5 км, — підтримав Ігоря Мирославовича народний депутат України та голова Тернопільської обласної федерації біатлону Олексій Кайда. — У нових власників обов’язково виникне необхідність в’їзду та виїзду транспортних засобів. Враховуючи те, що на лижеролерній трасі відбувається навчально-тренувальний процес вихованців біатлонної школи, транспортний рух через трасу категорично недопустимий, оскільки може спричинити травмування спортсменів. Я вже звернувся до голови ОДА Валентина Хоптяна, аби він скористався своїм правом і скасував розпорядження Віктора Щепановського, тож тепер чекаю відповіді.

Небезпека дуже реальна
Про реальність цієї загрози зайвий раз засвідчив епізод, що трапився торік у вересні на Чернігівській біатлонній базі. Під час тренування юна зірочка вітчизняного біатлону Ірина Варвинець розвинула високу швидкість на одному зі спусків і раптом… побачила перед собою автівку. Зупинитися вже не було можливості, тож Ірина спробувала об’їхати автомобіль, але він виявився з причіпом. Довелося звернути в траву. Як наслідок, — падіння, перелом ключиці і фактично втрачений сезон…
До речі, в Чернігові і раніше траплялися схожі ситуації, адже машини на тамтешній трасі доволі часті гості. Не хотілося, щоб така ж ситуація була й у Тернополі. Спортсмени під час тренувань, особливо на спусках, розвивають дуже високі швидкості і небезпечною у таких випадках може бути навіть суха гілка, що лежить на трасі, не кажучи про автомобіль. Зіткнення з ним — пряма загроза не тільки здоров’ю спортсмена, а й життю.
Замість підтримки —  удар у спину
Нині біатлонний центр у Підгородньому — чи не єдина спортивна структура в нашій області, що стабільно постачає спортсменів до різноманітних збірних України, причому вони не пасуть задніх на міжнародних змаганнях різних рівнів, здобуваючи нагороди і славу для нашої країни. Чого варта лише золота медаль Олени Підгрушної на цьогорічному чемпіонаті світу, яка автоматично зробила нашу землячку головною надією всієї України на наступних Олімпійських іграх.
Отже, гадаємо, наш біатлонний центр потребує всілякої підтримки влади, а йому завдають удару в спину. Голова ОДА Валентин Хоптян уже звернув увагу на проблемну ситуацію, місяць тому відвідав базу і задекларував підтримку. Нині правоохоронні органи та обласна структура Держ-комзему проводять перевірку і за її підсумками буде винесено вердикт щодо біатлонного майбутнього області.

Нова Тернопільська

Коментарі вимкнені.