Чи віддасть Василь Хомінець третину зарплати на благодійність? Дещо цікаве з життя нового голови облради

Сьогодні головою тернопільської обласної ради став Василь Хомінець. За його призначення проголосували 87 депутатів з 91. На цій ж сесії визначили і оплату праці голови, яка становитиме близько 16 тисяч гривень.

Василь Хомінець народився 1973 року в селі Виноград Коломийського району на Івано-Франківщині. Закінчув Хмельницьке педучилище, згодом історичний факультет Тернопільського педуніверситету. Закінчив історичний факультет Тернопільського педуніверситету, Національну академію державного управління при Президентові України. Викладав історію в сільській школі на Хмельниччині.

1990 року вступає до Народного Руху України та стає одним з ініціаторів створення в Хмельницькому Спілки незалежної української молоді. Вступає до Конгресу українських націоналістів. Бере участь у всеукраїнських акціях “Україна без Кучми” та “За Правду”.

Пише політичні коментарі до “Нової Тернопільської газети”. Займається підприємництвом. У 2004-му стає активним учасником помаранчевих подій.

В березні 2005-го року Василь Хомінець очолює один з найвідсталіших на Тернопіллі районів – Лановецький. Прийшовши в райдержадміністрацію, організовує акцію “Поспішаймо робити добро”. Подає приклад – третину кожної своєї зарплати віддає малозабезпеченим людям. Організовує друзів-підприємців, аби вони брали шефство над школами, дитячими садочками, над малими селами Лановеччини.

Відновлює активне життя в районі – у 20 найбільших селах створює футбольні команди. На прохання жителів Лановців переводить усі будинки на індивідуальне опалення. Тим часом район за соціально-економічними показниками зі 17 місця в області “пересувається” у п’ятірку кращих. Василь Хомінець зізнається, що понад усе любить спілкуватися з людьми.

Він перший серед голів райдержадміністрацій виступив проти новообраного президента Віктора Януковича та залишив свою посаду.

Нагадаємо, Василь Хомінець був єдиним кандидатом на цю посаду, оскільки жодна з фракцій облради не висунула своїх претендентів.  Перед таємним голосування Василь Хомінець розповів про свої досягнення та подальші плани, які він втілюватиме на новій посаді. А згодом його обрання підтримали 87  депутатів з 91.

Василь Хомінець міг стати головою обласної ради ще рік тому, але через конфлікт з виконавчою владою та відмову виборчкому ввести 16 депутатів замість вибулих, “свободівці” втратили більшість.  Тому кількаразове голосування на його підтримку зривалося. За весь цей час на посаду голови облради “сватали” і Володимира Стаюру, і Леоніда Бицюру. Про останнього навіть говорив голова ОДА Валентин Хоптян.

Відомо, що Василь Хомінець ставленик Олексія Кайди, тому вплив теперішнього нардепа на обласну раду тільки підсилиться, що є не на руку міському голові Сергію Надалу. Його протеже Леоніда Бицюру забракували через добрі стосунки з провладними посадовцями. А те, що він вірив у своє призначення, свідчить чимало рекламних публікацій у ЗМІ Тернополя.

-1 thoughts on “Чи віддасть Василь Хомінець третину зарплати на благодійність? Дещо цікаве з життя нового голови облради

  • 23:02 | 31.10.2013 о 23:02
    Permalink

    Щось не пам’ятаємо його виступів (коментарів) у газетах. Почитаєш його заслуги і героїзм, то саме він основоположник українського націоналізму. Якщо його підтримала фракція Партії регіонів в облраді, то все стає зрозумілим. Сильні партнери.

Коментарі вимкнені.