Чи все, про що звітує Надал, зроблене за його каденції? 2012 рік

Наприкінці минулого року тернополяни всі, як один, хто має поштову скриньку, отримали в неї передноворічний сюрприз – звіт про роботу міського голови Тернополя Сергія Надала за 2 роки перебування в кріслі мера «файного міста».
Такий крок відкритості влади заслуговує на повагу, навіть попри те, що ніде не згадується, у скільки обійшлося платникам податків таке передноворічне «щастя».

За піар на радіо Надал платить своєму однопартійцю
До речі, нещодавно нам стали відомі виборчі розцінки на одному з місцевих радіо, де щотижня міський голова Сергій Надал хвалиться своїми здобутками і навіть вписав це у свій звіт. Зокрема, 1 година ефіру коштувала суб’єктам виборчого процесу 8,5 тисяч гривень. Навіть, якщо цю суму поділити на половину (нагадаємо, що власник цього радіо є однопартійцем мера та депутатом міської ради) і врахувати, що рік має 52 тижні, а при владі Сергій Надал понад 2 роки, то порахувати витрати на щотижневий радіо-піар не так складно.

Принагідно зазначимо, що у 2011 році пан Сергій Надал на посаді міського голови заробив трохи більше 160 тис.гривень (з урахуванням матеріальної допомоги, розміром неповних 2 тис.ам.дол. (http://www.rada.te.ua/novyny/11933.html)).
Але вернемося до звіту.
Як це не дивно, але частина того, що було зроблено за мерської каденції нині звичайного депутата міської ради Романа Заставного, Надал приписав собі.
Наприклад, до своїх заслуг теперішній очільник тернопільської громади відніс реконструкцію фонтану на бульварі Т.Шевченка. «Було повністю перебудовано, всю фонтанну систему, змонтовано водообмін закритого циклу…», йдеться в звіті. А от директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма, схоже, іншої думки. За його словами, перша частина робіт зокрема щодо облаштування підземної камери та підведення підземних комунікацій, була проведена ще у період реконструкції бульвару Шевченка» (http://intb.te.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3569&Itemid=). А це, як відомо, було за каденції пана Заставного.
Хвалиться Сергій Надал і створенням КП «Футбольний клуб «Тернопіль» та реконструкцією центрального стадіону, хоча відомо, що спортивна команда була створена за часів попередника та перейшла у спадок теперішній владі в статусі переможців не одних обласних, загальнодержавних та міжнародних турнірів. А головна спортивна арена своєму теперішньому вигляду завдячує ініціативі Заставного.

Саме він запропонував футбольним єврочиновникам розглянути Тернопіль як базу для тренувань однієї з команд-учасниць Євро-2012. Чемпіонат пройшов повз наше місто, а на стадіоні не без скандалів (За скільки мільйонів Кайда «втопить» Євро – 2012 в Тернополі ?)  завершував роботи вже Сергій Надал.

Така сама ситуація з Українським домом «Перемога», де фасад, підвали та вхідні сходи робив Заставний, а внутрішні роботи – Надал, який, тим не менше, не посоромився і все це приписав в звіті собі.
Доволі цинічним виглядає звітування про відкриття центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів на вул.Федьковича. Наскільки нам відомо, це об’єкт, на який збиралися кошти на благодійному балі, який організовував тодішній мер Заставний з дружиною (очолювала на той час благодійний фонд «Діти Тернополя»). Найцікавіше, що потім розгорівся скандал, що нібито кошти на добру справу збиралися не до кінця добровільно, а подружжя Заставних не раз доводило чистоту своїх помислів. До речі, про роботу цього центру у 2009 році можна прочитати в звіті міського голови Заставного тут: http://www.rada.te.ua/novyny/arhiv/6947.htmlв розділі «Медицина».
Так само в спадок від попередників пан Надал отримав започаткований процес отримання сертифікату якості ISO 9001-2001 та повністю розроблений та прийняти в першому читанні Статут громади міста Тернополя. До речі, ці проекти курував теперішній заступник міського голови свободівець Леонід Бицюра, який в команді Сергія Надала зберіг за собою посаду, правда з іншими функціональними обов’язками.
Крім того, всі пам’ятають, як при керівництві містом пана Заставного було придбано машини-пилососи, а під кінець каденції машину, що збирає болото. Але принцип механізованого прибирання вулиць приписав собі уже теперішній мер Сергій Надал під голосним заголовком «Запроваджено механізоване прибирання міста».
Ну а вершиною обману тернополян можна вважати фотографію нового (!) тролейбуса з підписом під ним: «міська рада закупила для Тернополя 5 тролейбусів». Хоча, тролейбуси паном Надалом були закуплені в Чехії б/у-шні, а щодо нових, то міський голова «відзначився» на всю Україну тим, що шантажував Львівський завод ЛАЗ, який досі не може виконати своїх зобов’язань перед містом (http://www.unian.ua/news/492852-mer-pogrojue-lazu-antireklamoyu.html).
Цікаво, що в звіті знайшлося місце і ідеям, що ще не реалізовані. Наприклад, великим своїм досягненням міський голова Сергій Надал вважає те, що в Тернополі тільки планують створити велосипедні інфраструктуру. Напевне пан мер забув, що його попередник Заставний встановив у центральній частині велопарковки та під його егідою проходили велопробіги вулицями Тернополя.
Варто також зазначити, що не всі обіцянки міського голови Сергія Надала потрапили до його хвалебного звіту.
Наприклад, ситуація з приватизацією кімнат в гуртожитках не відображена у звіті. Аналогічно відсутня інформація щодо того, як в громадському транспорті встановлюють систему GPS-навігації, що так активно рекламувалася на початку зародження цієї ідеї. До речі, і одне і друге теж отримало свій початок за часів попередника Сергія Надала. Про те, що відомчі гуртожитки прийняті у власність Тернопільської міської ради відображено в звіті тодішнього мера Заставного за 2009 рік (http://www.rada.te.ua/novyny/arhiv/6947.html). Пану Надалу залишилось тільки продовжити процес приватизації.
І на завершення. В конкурсі інтернет-видання korrespondent.net «Рік в фотографіях», де Тернопіль переміг (якщо вірити піар-службі міської ради), з 9 фотографій 2 (фонтан «Каскад» та стадіон) – це здобутки попередників, які Сергій Надал приписує собі (http://reporter.korrespondent.net/reports/15168?img).
Залишається тільки побажати нашому міському голові намагатись бути чесним не тільки перед громадою, а, в першу чергу, перед самим собою. Бо колись і його називатимуть «папєрєдніком»…

“Тернопільський тиждень”

Коментарі вимкнені.