«Даруємо людям мудрість книг»

(До всеукраїнського дня бібліотек)

 Професійному святу – Всеукраїнському дню бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, виповнилось 15 років. Зовсім не випадково у рік тисячоліття літописання і книгодрукування Президент України своїм Указом проголосив його саме 30 вересня. В Указі від 14 травня 1995 року було сказано: «Бібліотеки – це духовні центри цивілізації, згустки людського інтелекту, націлені в майбуття. Одвіку ставлення до книги було мірилом цивілізованості, інтелектуального і морального здоров’я нації і народів».

На нашій землі книга, бібліотека користуються віддавна великою шаною і любов’ю. Історія України невіддільна від історії бібліотек. Книгозбірні відігравали важливу роль у розвитку цивілізації. Сьогодні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, великий внесок яких у розвиток вітчизняного державотворення, освіти, науки і культури, – безцінний.

Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного, які допомагають читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.

Про те, як бібліотекарі сьогодення вирішують фінансові питання, як шукають спонсорів, можна писати романи, але чого не зробиш заради читачів. Адже як сказав академік Ліхачов, що якщо бібліотеки не заливаються водою і мають гарне приміщення, багатий книжковий фонд, очолюються не випадковими людьми, а професіоналами – культура не загине в такій країні. Інколи в житті кожного із бібліотекарів бувають хвилини зневіри в те, чому присвятив своє життя. Невелика зарплата, бракує коштів на літературу. Але коли роздумуєш, то розумієш – ні одне багатство в світі не зрівняється з книгою. В наших бібліотеках зустрічаються цілі покоління: діти, батьки, дідусі і бабусі. Тут народжуються вчені і навіть кохання приходить сюди.

Перша прочитана книжка –  це перше знайомство з чарівним світом. Добре і щедре серце, а ще уміння, бажання, винахідливість потрібно мати бібліотечним працівникам, які працюють з дітьми. Це так важливо – підібрати ключик до дитячих сердець, зробити так, щоб кожне відвідування в бібліотеку стало мандрівкою в казку, в далекі, таємничі світи. Продовжуючи добрі традиції в обслуговуванні читачів-дітей і впроваджуючи інтерактивні методи роботи з дітьми, обласна бібліотека для дітей робить усе, щоб бути сучасним центром читання, інтелектуального і творчого розвитку відвідувачів та змістовного дозвілля. Вік інформаційних технологій заставив нас змінитися самим і змінити бібліотеку.

В 2011 році наша книгозбірня у конкурсі «Навчально-інноваційні бібліотеки – 2011», оголошеному програмою «Бібліоміст», отримала перемогу з проектом «Бібліомістечко – майданчик для розвитку дітей» на базі відділу обслуговування дошкільників і учнів 1 – 4 класів. Отриманий грант дав змогу закупити сучасне мультимедійне обладнання, за допомогою якого активізувалося запровадження інтерактивних та ігрових форм роботи з дітьми, що суттєво покращило обслуговування читачів і залучило нових користувачів до нашої бібліотеки.

На відділі обслуговування учнів 5 – 11 класів стартує ще один проект «Поглянь у майбутнє» – ресурсний інформаційно-освітній центр для особливо незахищеної категорії: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти вулиці.

Цьогоріч професійне свято бібліотекарі ТОДБ відзначають під гаслом «Бібліотеки потрібні дітям, а діти потрібні бібліотекам».

Свято бібліотекарів співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож, шановні бібліотекарі, Віри нам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів.

 

Людмила Шилова,

завідувачка інформаційно-бібліографічним відділом ТОДБ

Коментарі вимкнені.