Де тернопільській владі взяти гроші на освіту?
Про те, що Тернополю не вистачає грошей на освіту останніми днями не чув хіба що лінивий. Публічна заява мера Сергія Надала, що держава начебто профінансує тільки зарплату вчителів, а решту освітніх витрат має понести міський бюджет, в якому, за словами ж Сергія Віталійовича, коштів на це не достатньо, сколихнула як батьків школярів, так і педагогів. Щоб виплатити зарплату останнім, як повідомив міський голова, сьогодні не вистачає 35 млн.грн.
Та давайте порахуємо. Для прикладу, візьмемо ті ж земельні ділянки, яких так багато виділяє міська рада на кожній своїй сесії. Лише цього року мерія прийняла рішень про роздачу 45 га землі! Якщо помножити цю цифру на нижчу із ринкових цін землі, отримуємо мінімум 250 млн. грн. доходу. Тобто таку суму міська казна мала б отримати, якби землю в нашому місті продавали чесно, відкрито, наприклад, на аукціонах. Та оскільки діюча міська влада роздає ділянки так, як вважає за потрібне, то й бюджет Тернополя недоотримує таких чималих коштів.
То ж можливо, міському голові варто замість бідкатися – знайти необхідну суму там, де це можна зробити, і не лякати тернополян відмовами в ремонті дворів, доріг, яких й так у нашому місті встелили славнозвісною бруківкою достатньо?
Не зрозуміло. Кошти на фінансування освіти має давати міська влада чи це прерогатива центральної. Міносвіти винне чи Надал?
Раніше становище освіти було на плечах лише держави. У зв’язку з децентралізацією, тепер фінансування освіти у будь-якому населеному пункті відбувається двома шляхами: з державного бюджету (з якого виплачується зарплата педагогічним працівникам), і з міського бюджету (який забезпечує всі інші потреби – від комунальних послуг до ремонтів та виплати заробітної плати непедагогічним працівникам).