Google закликає тернополян підтримати ініціативу з протидії цензурі та контролю над мережею

Google оголосив усесвітню «мобілізацію»: інтернет-гігант закликає всіх користувачів підтримати ініціативу з протидії цензурі та контролю над мережею.

Уже 3-го грудня на закритій нараді Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) може внести в регламент зміни, які суттєво обмежать права і свободи інтернет-користувачів, повідомляє Forbes.ua.

Які саме країни виступають за посилення правил розміщення контенту та доступу до особистих даних користувачів у корпорації не уточнюють, втім деякі документи вже потрапили у відкритий доступ, і з ними можна ознайомитися.

Влада все частіше вимагає інформацію про користувачів

Як йдеться у звітах Transparency Report, за останні 3 роки у різних країнах влада все частіше вимагає розкрити дані про інтернет-користувачів.

Що цікаво, найбільше таких запитів надходить із розвинених країн, які вважаються взірцем демократії, наприклад, зі США.

Саме у цій країні задовольняється найбільша частка із запитів, а саме — 90%.

Зазначимо, що Україна поки що у цьому списку відсутня, а в сусідній Росії досі такі запити вдавалось ігнорувати.

«Напевно, наші силові структури ще не освоїлися з високими технологіями або просто використовують інші методи для розкриття злочинів і запобігання загроз», — підсумовує видання.

За рік тиск на мережу збільшився майже на 50%

За даними видання, протягом останнього року спроби вплинути на контент в інтернеті почастішали майже удвічі. Наприклад, австралійський підрозділ Google отримав вимогу від урядової установи видалити з YouTube відеоролик, що містить висловлювання проти співробітників правоохоронних органів.

Також вже зараз найбільший пошуковик у світі не має протиотрути на дії урядів деяких країн, які блокують доступ до його ресурсів для своїх громадян.

Зазначимо, що один лише Іран у 2009-му році закривав доступ до YouTube, у 2011-му — до «Google Відео», у 2012-му — до Gmail.

Коментарі вимкнені.