Із сестрою Олі Фреймут проїде 600 км помічник міського голови Тернополя

У серпні відбудеться Велопробіг Європартнерства 2012 «Україна-Німеччина-Данія». Протягом майже двох тижнів, спільно з дванадцятьма представниками молоді німецького спортивного союзу з Лаужіца,  шлях з Гамбурга (Німеччина) в Абенра (Данія) на велосипедах подолають і 11 учасників з України. 

Минулоріч у цьому проекті брав участь тернополянин Максим Черкашин, котрий зараз займає посаду помічника міського голови. Тоді велосипедисти подолали1000 км. Цього року відстань скоротили. Орієнтовно в рамках проекту планують об’їхати 600 км доріг Німеччини та Данії. Максим Черкашин знову подав заявку на участь у Велопробігу Європартнерства 2012 і пройшов конкурсний відбір – уже і як учасник, і як співорганізатор. Із «Поглядом» Максим поділився своїми спогадами та емоціями.

–      Я дуже хотів знову взяти участь у цьому проекті. Але Сергій Надал  попередив, що у серпні мало хто з працівників міської ради зможе піти у відпустку, адже «на носі» Чемпіонат з водно-моторного спорту та День міста. Оскільки я пройшов конкурс і як учасник, і як організатор, то вмовити міського голову відпустити мене таки вдалося.

Знайомі дивуються такому відпочинку

Максим пояснив, чому любить такий активний відпочинок. За його словами в дорозі ти думаєш лише про велосипед, про рух, про біль в м’язах, і більше ні про що. Таким чином відбувається своєрідне очищення. А ще й свіже повітря, друзі, цікавинки іншої країни.

–      Багато хто питає мене: «Ти що, здурів? Їдь краще на море! Знов приїдеш з гіпсом (про це читайте далі в статті – прим. ред.)». Але на морі відпочиваєш тілом, а не душею. Думки все одно залишаються в місті. Цього ж року я дуже хотів би дізнатися більше про захист прав національних меншин, оскільки очолюю тернопільську молодіжну громадську організацію “Німецька молодь”.

У Німеччині на велосипедах і діти, і чиновники

Загалом же, за словами Максима, така мандрівка є доволі цікавою та повчальною. В серпні велосипедисти будуть ознайомлюватися з принципом роботи  альтернативних електростанцій та проектами, пов’язаними з енергозбереженням. А також відвідають громадські організації данськоъ національної меншини у ФРН, Союз німців північного Шлезвіга (Данія), Бюро федералістського союзу національних меншин Європи, освітній центр історичної реконструкції Альті Шуле (проект Євро-Вікінг) і багато іншого.

–      Минулого року ми мали можливість побачити на власні очі, як Німеччина видобуває електроенергію за допомогою вітру і сонця. Україні є чому повчитися! А ще ми були здивовані, на скільки там розвинута інфраструктура для велотуризму. У Німеччині велосипед – то майже як основний вид транспорту для усіх вікових категорій населення, не важливо, чи ти офісний працівник, чи високопосадовець.

Різко загальмував – отримав гіпс

Не обійшлося в дорозі і без травм. За два дні до завершення велопробігу Максим пошкодив лікоть – мусив завершувати проект, їдучи бусом.

–      Так сталося, що керівник проїхав поворот і наступному показав: «Повертай праворуч!». Той різко загальмував. Я врізався в нього, і так далі… Решта лише подряпали руки, лікті та коліна, а у мене виявилося аж дві тріщини. Батькам навіть нічого не розповів, щоб не хвилювалися. А коли повернувся додому, то вони були шоковані, адже я ще ніколи в житті нічого собі не ламав. Цього року починають знов переживати. Але я впевнений, що все буде добре. Адже досвід у мене уже є.

До речі, участь у проекті цьогоріч візьме і сестра відомої телеведучої «Нового каналу» Олі Фреймут – Юля. Двадцятирічна дівчина мешкає у Львові і ввійде в число одинадцяти українців, що «крутитимуть педалі» в рамках велопробігу.

 Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

 

Коментарі вимкнені.