«Клоунада» із заступниками Барни: хто наступний?

Нещодавно голова Тернопільської ОДА Степан Барна відсторонив від виконання повноважень свого заступника Леоніда Бицюру на період проведення службового розслідування. Перевірка, як ішлось у розпорядженні голови, відбувалася стосовно фактів, наведених у постанові старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління УМВС України в Тернопільській області.

Так при облдержадміністрації була створена спеціальна комісія, що за 7 днів мала би зробити висновок стосовно «діянь» заступника.

Очолив комісію, до слова, інший заступник Барни – Іван Крисак. Причиною такої «недовіри» голови ОДА до Бицюри стала справа з передачею у міську комунальну власність ділянки площею 26 соток біля недобудованої обласної бібліотеки.

Бицюра, будучи головою комісії у справі Бабійчука, висновки по роботі  передав правоохоронцям і зробив пару заяв у ЗМІ. Крисак же скликав цілу прес-конференцію, де серед ряду питань була й перевірка Бицюри.

Така «увага» одного заступника до іншого – не є дивиною, адже «війни» між ними тривають не один рік. Витоки  ще з 2009 року, коли Іван Крисак був просто місцевим підприємцем, а Леонід Бицюра – депутатом облради й керівником комісії з питань законності. Тоді мешканці села Ангелівка Тернопільського району звернулися в обласну раду з проханням відстояти їхні права і захистити від злочинних дій місцевого підприємця (власне від пана Крисака), який привласнив майно і землі громади та зруйнував колись процвітаюче агропідприємство.

Леонід Бицюра їздив до села і вступився за громаду, підключивши до справи правоохоронців.

Після звернень нардепа Сергія Капліна, скерованих у Генпрокуратуру, СБУ та МВС, Івану Крисаку довелося пережити судові тяганини. Так, тоді прокуратура Тернопільського району відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями ПАТ «Ангелівка» (згаданим паном Крисаком), котрі незаконно привласнили колективне майно та землі, належні працівникам колишнього радгоспу «Ангелівка». Іван Богданович тоді  «подався»  в суди оскаржувати складені протоколи.

Тому, очевидно, що конфлікт з’явився не тепер і бажання поставити на місце одне одного у заступників Барни присутнє давно. Та повернемось до перевірки.

За словами Івана Крисака, комісія встановила, що Леонід Бицюра не мав повноважень змушувати начальника управління капітального будівництва відчужувати вказані 26 сотих землі. Оцінку даним діям теж мають дати міліціонери.

Водночас Леонід Бицюра зазначає, що призначення Івана Крисака керівником комісії, яка вивчала дане питання, було некоректним. Мовляв, у них задавнений конфлікт, з тих пір, як він,коли  голова комісії з питань законності в облраді, піднімав питання по ставках в Ангелівці, які «підім’яв» під себе Крисак.

Фактично кожен із замів Барни залишився при своїй позиції, і тут надія лише на правоохоронців, які б мали розставити всі крапки над «і».

Хоча загалом ситуація в Тернопільській ОДА – не з найкращих. Відомо, що кожен із заступників має свою ділянку роботи при облдержадміністрації, однак хто має її виконувати, коли ледь не щотижня когось відсторонено або відправлено на перевірку? Запитання більше риторичного характеру.

Нагадаємо читачам, що першим у лави «перевірених» вступив в. о. заступника Барни – Іван Бабійчук, якого у ЗМІ звинувачували в тому, що він начебто бере хабарі з молодих працівників, які потрапили в «білий дім»  за керування Олега Сиротюка. Гроші «молоді кадри» платили ніби за те, щоб лишитися на своїх посадах.

Правда це чи брехня – з’ясовувала комісія при ОДА на чолі з Леонідом Бицюрою.  Однак чіткого висновку ніхто так і не почув. Мовляв, Бабійчука ми перевірили, звинувачувати в чомусь не маємо права (бо це не входить у компетенцію комісії), але всі матеріали передаємо у правоохоронні органи. Нехай вони скажуть остаточне «фе». Але конкретики досі ніхто не дочекався. Натомість у Барни одразу після Бабійчука  вирішили перевірити Бицюру.

Не здивуємось, що і тут питання знайде свій кінець десь у «шухляді». Хоч було б логічно, якби Степан Барна як гарант протидії з корупцією та злочинністю особисто вийшов до громади і нарешті «розжував», що відбувається в адміністрації з його заступниками. Бо все це чим далі, тим більше нагадує «клоунаду» з чиновниками у головній ролі…

Тетяна Колеснік, Номер Один

Коментарі вимкнені.