Кримінальне майбутнє у Тернополі «шиють» не тільки «простим смертним»

Органами прокуратури Тернопільщини продовжується системна робота, спрямована на посилення протидії корупційним проявам у регіоні. Кримінал “шиють” не тільки “простим смертним”.

Як зазначив під час брифінгу головний прокурор області Олександр Мартинюк, серед притягнутих до кримінальної відповідальності 7 державних службовців, 4 міліціонери, податківець, 3 посадовці органів місцевого самоврядування, 8 працівників лікувальних установ, у тому числі два головних лікаря, ряд працівників юридичних осіб публічного права.

Факти корупції виявляються практично у всіх сферах соціального життя: у банківській –1, АПК –1, освіти – 2, охорони здоров’я – 9, земельних відносин –3, охорони довкілля –5, бюджетній системі – 10, транспорту –5.

Нещодавно викрито керівника одного із комунальних підприємств обласної ради, який є одночасно і депутатом цієї ради в одержанні неправомірної вигоди в сумі 30 000 грн. за сприяння приватному підприємцю у фінансуванні робіт по утепленню будинків із місцевого бюджету. Йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою із одночасним визначенням застави в сумі 200 000 грн. Підозрюваний заставу одразу сплатив. Підозрюваний знаходиться на волі. Найближчим часом будуть зібрані всі докази і кримінальне провадження з обвинувальним актом буде спрямоване до суду.

Скоординовано роботу щодо викриття проявів корупції під час виконання мобілізаційних заходів.

Так, прокуратурою області спільно з оперативниками міліції затримано при одержанні неправомірної вигоди в сумі 1600 доларів США військовослужбовця одного із районних військкоматів. За таку суму він пообіцяв вплинути на керівника військкомату з метою сприяння в уникненні призову на військову службу за мобілізацією у Збройні Сили України.

Також задокументовано п’ять працівників лікувальних установ, які за умов надання їм неправомірної вигоди, пообіцяли сприяння у встановленні діагнозів хвороб, які дають можливість уникнути мобілізації за станом здоров’я. 

Вжито заходів до підвищення рівня судової репресії за вчинення корупційних злочинів. Уже щодо 4 осіб набрали законної сили вироки, якими їх засуджено до реального позбавлення волі з конфіскацією майна. Десятеро осіб засуджено до штрафів на загальну суму понад 150 тисяч гривень. Також засуджених за вироками судів позбавлено права займати посади у державних органах на терміни від одного до трьох років та позбавлено спеціальних звань, рангів.

Виявлено факти адміністративно-караної корупції. Впродовж 2015 року скеровано для розгляду до суду 62 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані із корупцією. До відповідальності з накладенням штрафу притягнуто 49 осіб.

Завершується розслідування кримінальних проваджень, які викликали резонанс у суспільстві.

Зокрема, директору підприємства, який 19 січня 2015 року, перебуваючи за кермом автомобіля у стані алкогольного сп’яніння, здійснив наїзд на двох неповнолітніх і зник з місця ДТП вже оголошено підозру, – повідомив Олександр Мартинюк. – Внаслідок цього наїзду неповнолітній юнак від отриманих травм помер, а дівчина отримала легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я. Слідство у цьому кримінальному провадженні перебуває на стадії завершення. Підозрюваному обрано запобіжний захід.

Також йде до завершення розслідування ДТП за участю працівника прокуратури. Встановлено, що 7 липня 2015 року заступник прокурора Кременецького району, перебуваючи за кермом автомобіля у стані алкогольного сп’яніння, виїхав на смугу зустрічного руху та допустив зіткнення із зустрічним транспортним засобом. Від отриманих травм потерпілий у ДТП водій легкового автомобіля помер у лікарні. За цим фактом слідчим відділом прокуратури області розслідується кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами). 24 липня цього року за грубе порушення Присяги працівника прокуратури і Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури заступника прокурора Кременецького району звільнено із займаної посади.

Запущений механізм формування місцевих прокуратур. Відповідно до Закону України «Про прокуратуру» замість 639 районних, міських та міжрайонних прокуратур у державі створюється лише 178 місцевих. У Тернопільській області функціонуватиме 4 місцевих прокуратури – Тернопільська, Чортківська, Теребовлянська, Кременецька.

На посади прокурорів місцевих прокуратур призначатимуться особи за результатами успішного проходження тестування. 20 липня розпочався прийом документів для участі у конкурсі на заміщення посад керівників місцевих прокуратур, та їх заступників. Термін подачі документів продовжено до 10 серпня. Водночас, до 15 грудня 2015 року продовжують виконувати завдання та функції прокуратури районного рівня, які є зараз.

Ігорю Вардинцю оголошено підозру, клопотання про обрання запобіжного заходу є на розгляді в суді, однак через те, що підозрюваний зараз лікується після оперативного втручання на серці, це клопотання на даний час не може бути розглянуте. Все запрацює, коли лікарі дадуть згоду, запобіжний захід оберуть. Підозрюваний на контакт зі слідством не йде.

Коментарі вимкнені.