Куди дзвонити, якщо ваші сусіди у Тернополі спалюють сухе листя і сміття?

Державна екологічна інспекція у Тернопільській області закликає не спалювати суху рослинність і сміття та поширювати інформацію про шкідливість і неправомірність таких дій.

Однак, якщо саме ви стали свідком такого правопорушення, звертайтесь за тел.”гарячої лінії” 067-37-08-730 або т. 25-95-82.

Для тернополян та жителів області вже стало сумною традицією, наводячи лад на прибудинковій території, місцях загального відпочинку чи придорожніх захисних смугах, спалювати нагромаджене. Здавалося б, нічого страшного не зроблено, а порядок забезпечено. Проте, ті хто так думають помиляються! Адже спалювання залишків сухої рослинності, листя та відходів є причиною значного забруднення атмосферного повітря.

Не можна оминути увагою і інший аспект цієї проблеми. Якщо спалювання сухої рослинності та її залишків шкодить в основному здоров‘ю людей, то з випалюванням стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою та природною рослинністю, яке також є сезонною весняною проблемою, призводить до руйнації грунтового покриву, зниження родючості грунту, порушення його структури. Справа у тому, що безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть грунтоутворюючі організми, комахи та інша живність , яка є незамінною ланкою у природному ланцюгу.

З метою запобігання виникненню пожеж та їх розповсюдження на лісові насадження, торфовища, населенні пункти, а також недопущення спалювання рослинності та її залишків, держінспектори з охорони навколишнього природного середовища здійснюватимуть рейдові перевірки на території області. У ході рейдів також проводитиметься роз‘яснювальна робота з населенням щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Довідково:

Статтями 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків ) та 82 Кодексу України про адмінправопорушення (Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення) передбачено, що за спалювання рослинності для громадян передбачена відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 340грн., для посадових осіб – від 850 до 1190грн.; за спалювання відходів – від 340 до 1360 грн. для громадян та від 850 до 1700 грн.для посадових осіб та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об‘єктів природно-заповідного фонду (парки і сквери) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. і на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн.

Крім того, ч.1 ст.245 (Знищення або пошкодження об‘єктів рослинного світу) Кримінального Кодексу України за подібні порушення передбачено також кримінальну відповідальність.

Коментарі вимкнені.