Велопотяг, подорож на квадроциклі, град розміром у вишню – екстремальний відпочинок сімейства Удич
На вулиці літо і кожен з нас пробує провести свій відпочинок по особливому. Когось манять дорогі курорти, когось очікує «зелене» море, а хтось вирушає в екстремальну подорож. Про сімейну подорож Гуцульщиною та Покуттям за маршрутом: Яремче, Ворохта, Верховинна, Косів, Коломия і назад, розповів «Погляду» Олег Удич.
Цього року сімейство Удичів (чоловік Олег, дружина Зоряна, восьмирічна донечка Мар’яна та п’ятирічна Соломія) вибрали екстремальний відпочок.
– Діти дуже чекали цієї мандрівки, оскільки пам’ятали емоції з минулого року (після пластового табору, ми їздили на один день в Яремче), – розповідає Олег. – Тому ми цьогоріч вирішили дати їм більше, розширивши географію мандрівки.
Розпочали свою подорож з Яремче на велосипедах.
– Нам зробили велопотяг, – ділиться враженнями Олег. – Дитячий велосипед, який не має переднього колеса, рамою прикріпили під сідло дорослого велосипеда. Я їхав на звичайному велосипеді і тягнув за собою такий собі напівпричіп, де Мар’яна теж крутила педалі і трималась за кермо. Для Соломії запропонували кріселко.
Три години каталось сімейство околицями міста.
– Найцікавіше те, що люди озирались і фотографували нас з таким незвичним велотранспортом.
Зупинялись Удичі в приватних садибах. Вразила їх гостинність людей.
– Це є дешевше та набагато приємніше – спілкуватися з господарями хатинок, ніж з адміністраторами готелів, – каже Олег.
У Ворохті сім’я замовила тур на квадроциклах, що призначені для їзди в горах. Діти були в захопленні вже навіть від одного їхнього вигляду, – розповідає чоловік. – Нам запропонували двохгодинний тур та вибір складності. Ми обрали найскладнішу подорож.
– Але катанням це назвати неможна. Коли почалось реальне роздоріжжя, то ями тут сягали глибини мало не до колін та ще й заповненні рідким болоттям з часів динозаврів. Швидкість 10-15 км за годину. Ми «літали» по лісі, – каже Олег . – Були два випадки коли ставало страшно бо ми ледь не злетіли при поворотах.
Удичі мали три перевали. Під час одного з перевалів можна було помітити верхівку Говерли. Повернулись вони із заляпаними болотом руками, ногами та з неймовірними враженнями. І лиш тоді Олег зрозумів чому не дозволяють керувати квадроциклом жінкам.
– Дуже велике напруження рук, ніг та переживання не тільки за себе, сім’ю, але й за дорогий квадроцикл.
Пропонували Удичам перевірити себе на так званій тарзанці, але це задоволення вони вирішили залишити на наступний рік.
– Ми згодом її випробуємо. Нам розповіли, що на цьому атракціоні можна цілих 500 метрів летіти у вільному падінні. Назад в табір забирають автівкою.
Згодом родина Удичі мандрувала без надлишку екстриму, споікйно.
– Ми приїхали у Верховину. Там жили в звичайному домашньому пансіонаті. Вражає контраст: ми проживали в двоповерховому дерев’яному будинку, зробленому спеціально для туристів, але дорогою, в центральній частині, люди живуть реально в гаражах. Які там умови, можна лиш здогадуватись. Це такі контрасти по яких помітно, як розвиваються Яремче та Верховинна, – говорить чоловік.
Побували Удичі і в музеї І.Франка в Криворівні, де дітям дозволили пограти на цимбалах.
– А в ріг змогла подути тільки Соломійка – іншим не вдавалося. Досі не можемо зрозуміти, як їй це вдалося, – дивується Олег.
У Косові сім’я відвідала знаменитий ринок з продажу виробів народних умільців. Правда. на ринку продавалась не лише гуцульські товари, а й китайські. Також можна було знайти справді автентичні речі. За словами Олега, ціна їх вимірюється не однією тисячою гривень.
– Але ціни на аналогічні товари в Карпатах, в порівнянні з тими, котрі продавали на фестивалі лемківської культури на Тернопіллі «Дзвони лемківщини», на 30-50% нижчі.
Свою подорож Удичі завершили в музеї Писанки в Коломиї.
– Діти всю дорогу перепитували, як це зайти в яйце і чи побачать вони там жовток чи білок. Коли ж ми туди таки потрапили, то мені найбільше сподобалась дряпанки. Дітям сподобались яйця нестандартного розміру: перепелині та страусині.
Подорож додому супроводжувалась зливою та градом.
– Граду нападало близько 4 см. Ми смусили з’їхати у кювет, щоб перечекати. Два рази град був розміром, як вишня, третій раз – менший. А рідна Тернопільщина нас зустріла гарною погодою.
Пропонуємо усім читачам «Погляду» поділитись своїми враженнями від відпочинку, написавши нам на електронну адресу poglyad.ternopil@gmail.com
Розмовляла Надія Греса
ідеальна сімя. знаю їх не один рік 🙂
оце відпочинок))) головне, що усі разом! аж заздрісно стало… усьо, йду складати маршрут))))