Розбомблені дороги, безлюдні вулиці, – що розказують тернополяни про Попасну
Днями 35 тернопільських правоохоронців змінили своїх колег, які несли службу у Попасній. Розбомблені дороги, безлюдні вулиці, зруйновані будівлі – такими побачили східні рубежі нашої держави новоприбулі правоохоронці.
Серед тих, кого приїхали змінити колеги з Тернопільщини, заступник начальника Козівського райвідділу міліції Михайло Швайка. Впродовж місяця разом із колегами він пильнував спокій в Ізюмі Харківської області.
– Ми виконували завдання по охороні блокпостів, телевізійної вишки, мосту, забезпечували охорону громадського порядку. Проблем немає, управління забезпечило нас всім необхідним. Достатньо сухпайків, ліків та продуктів. Не нарікали на нас і місцеві мешканці, – розповідає Михайло Швайка
Попри військові дії, звичай приймати дорогих гостей хлібом-сіллю тут ніхто не відміняв. Колеги зустріли правоохоронців з Тернополя з попаснянськимхлібом.
Попасна – місто підконтрольне українським бійцям, а вже за ним знаходяться основні позиції сепаратистів. За кілька кілометрів від райцентру велися бої за Дебальцеве. Обстрілювали щодня і саму Попасну. За словами бійців зведеного загону правоохоронців Тернопільщини, за місяць, коли вони несли службу, у райцентрі тиша від снарядів панувала лише два дні.
За словами начальника зведеного загону правоохоронців Тернопільщини Олександра Мацієвського, розбиті районна поліклініка, житлові будинки, магазини, заводи та райвідділ міліції.
З початком неоголошеної війни Попасна спорожніла, лише зрідка можна побачити цивільне населення. За словами місцевого мешканця Віталія, життя на Луганщині перетворилося на пекло, моторошно та страшно стало ходити вулицями, люди втекли. З двадцяти двох тисяч в райцентрі залишилося менше чотирьох. Проте чоловік вірить і сподівається на мир.
На відсутність роботи та нестачу в магазинах хліба нарікає місцева мешканка Ірина. Жінка переконана, що домовитися можна завжди і з усіма й знетерпінням чекає змін на краще. Обурена Ірина тим, що по телевізору щодня транслюються розважальні програми і це в той час, коли гинуть українці і йде війна.
– Ось стояла у черзі за хлібом і навіть його не хватило всім. 21 століття на дворі. Ми що, в первісному суспільстві живемо, треба розвиватися, треба щось думати. Я українка, в мене тут батьки родилися, це моя земля, невже ми заслужили такого?! Україна потрібна лише українцям і нам ніхто не допоможе.
З власного помешкання у бомбосховище переїхав Володимир з родиною. Чоловік пригадує, що тут раніше був палац культури «Залізнодорожників», в якому проводилися різноманітні урочистості, концерти та інші святкування. Наразі приміщення довелося облаштувати під житло для Тернопільських правоохоронців, купили електропічку на якій готують їсти.
Хлопцям, які приїхали на ротацію до Попасної, старший інспектор з особливих доручень Анатолій Макаров, який протягом місяця виконував завдання у зоні АТО, провів невеличку екскурсію. Підтримкою у важкі часи нашим бійцям слугують дитячі малюнки, якими обклеєні стіни кімнат. Їх передали на схід учні сьомої Тернопільської школи.
– Пройшла чергова ротація нашого загону, – розповів начальник управління кадрового забезпечення УМВС України в Тернопільській області ВасильКрайник. – Ми мінялися на трасі, бо автобус не зміг проїхати через розбитий міст. У нас перемир’я, припинення вогню, проте, як ми бачимо та чуємо, в районі міста Дебальцеве й надалі стріляють. Але я сподіваюся, що все буде нормально!
Коментарі вимкнені.