Солом’яний дім коштує 120 тисяч гривень

Тернополянин 29-річний Володимир Федишин звів для своєї сім’ї будинок із солом’яними стінами. На двоповерхівку із житловою площею 160 кв. м витратив близько 120 тис. грн.
— Цегляний будинок коштував би вдвічі дорожче, а в місті за стільки можна придбати хіба половину “сирої” однокімнатки, — каже Володимир. Працює системним адміністратором. — Три роки тому народилася дитина, треба було десь жити. Виріс в однокімнатці, хотів, щоби діти мали кращі умови.
Будуватися вирішив на батьківській дачній ділянці поблизу приміського села Петриків. В інтернеті натрапив на відео про будівництво із соломи.
— Я не фанат екології, але практичний. Зацікавився, бо сподобалися вартість і зручність.
У мережі Володимир познайомився з білорусом Євгеном Широковим, який будує із соломи споруди неподалік Мінська. Їздив до нього в гості.
— Здивувався, що звичайної пічки й охапки дров достатньо, щоб цілу ніч тримати таку хату теплою. Увечері господар показує мені градусник біля вікна. На ньому плюс 18. Зранку дивлюся — плюс 17. Пригадав наші сільські хати: щоб нагріти, треба пару днів палити. Якщо вночі не підкидаєш дрова, зранку носа з-під ковдри не висунеш.
2009-го залив фундамент будівлі.
— Цим ділом тесть займався, людина відповідальна, радянської закалки. Я тепер вивчив дебеени (будівельні норми. — “ГПУ”), виявляється, на такому фундаменті можна було й восьмиповерхівку цегляну будувати. Якби знав, зекономив би грошей.
2010 року будівництво припинив — збирав кошти. Торік навесні купив дерево на каркас для стін та перекриття. Працював удвох із помічником.
— Якби було четверо людей і всі добре знали це діло, виклали б усе за три тижні. А так — за три місяці.
Між подвійним дерев’яним каркасом стін уклали 450 тюків житньої соломи — її не їдять миші. До початку зими встигли покрити його сіткою, поштукатурити ззовні та частково ізсередини.
— Ідеально було б покрити стіни глиною, як хату-мазанку. Це й екологічно, і біопозитив одночасно. Але у нас клімат не підходить. Косі дощі змивали би глину — довелося б щороку поновляти. Тому покривали звичайною штукатуркою, пісок із цементом. Захищає не лише від вологи, а й від доступу повітря до соломи. Тепер вогонь не страшний.
Центральну стіну всередині вимурували з цегли. З одного боку в ній камін, з іншого — піч. По цеглі протягли електрокабелі.
— Газу вирішив не проводити. Невідомо, скільки коштуватиме. Опалюватимемо дровами, їсти варитимемо на електроплиті.
Наступного року сім’я планує переїхати в нове житло, – пише Gazeta.ua.

Коментарі вимкнені.