Ігор Побер: «Готовий за чорта лисого проголосувати, лиш би Україні дали безвізовий режим»

Pober2

Нотатки з розмови із народним депутатом України, головою Тернопільської обласної організації політичної партії “УДАР“, багаторазовим чемпіон України, Європи та світу з бодибілдингу і пауерліфтингу, віце-президентом федерації бодибілдингу України Ігорем Побером. 

Я завжди відкритий до спілкування, але у громадських приймальнях не сиджу. Хотілося б, щоб звернення громадян стосувалися моєї компетенції народного депутата, але так склалося, що люди звертаються з особистими проблемами, зазвичай по матеріальну допомогу. Втім, такий стан справ і в інших депутатів.

Я голова підкомітету залізничного транспорту, входжу у комісію щодо тарифів на пасажирське і транспортне перевезення, щодо формування цін на квитки. Зараз створюється новий закон про Укрзалізницю, над яким працює багато експертів, Американська торговельна палата в Україні. Наразі Верховній Раді слід обов’язково проголосувати за законопроект про дорожній фонд, “завалений” на попередній сесії. Від нього напряму залежить фінансування з Європейського банку реконструкції та розвитку, міжнародних інституцій. Наскільки якісно створимо дорожній фонд і скільки сама держава закладе у нього коштів, настільки буде профінансований із закордонних джерел.

Впевнений, восени виборів не буде. 6 вересня, з першого пленарного тижня Верховної Ради розпочнеться черговий “політичний сезон”. Дуже ймовірно, буде багато епатажних заяв від “Батьківщини”, “Радикальної партії Олега Ляшка”, які піднімуть “незабуту” тему про тарифи. Зараз же нема сесій Верховної Ради – автоматично нема безкоштовного доступу до телевізора. Юлі Володимирівни “чомусь” за все літо не видно в інформаційному просторі, як і пана Ляшка, які, очевидно, займаються особистими справами. Думаю, навіть далеко від України. Втім, активність їхня особливо буде помітною ближче до опалювального сезону. Цілком можливі мітинги з організованим підвезенням людей в Київ із регіонів. Вірю, уряд і пан Гройсман дотримуватимуться правильної позиції, тож вийдемо з зими-2016-2017 без критичних моментів.

Підстав для позачергових виборів цього року нема. Сподіваюся, і не буде. Однак, перевибори до парламенту цілком можливі весною 2017-го. Хоча вони зовсім недоречні. Зараз треба не про вибори і рейтинги думати: в України є конкретний ворог на Донбасі, в Криму.

“Не подобається – заява про вихід з фракції і “до побачення”

Мої погляди далеко не завжди співпадають із загальнофракційними. Але я людина дисциплінована, тому голосую, як фракція, не зважаючи на свої переконання. Вважаю, якщо депутат пройшов у парламент за списком, може висловлювати свою домку в ЗМІ, на засіданнях фракції, але коли виходимо в сесійний зал – фракція має бути монолітом. Не подобається – заява про вихід і “до побачення”.

Щодо публікацій у ЗМІ, що “нардепи Побер і Юрик – борці за права геїв та лесбіянок”: свого часу приїхав молодим студентом у Тернопіль з села Борщівського району. Треба було виживати, як тоді здавалося, у великому місті. Прожив нормальне “пацаняче” життя, тому категорично не підтримую ані геїв, ані лесбійок.

Готовий за чорта лисого проголосувати, лиш би Україні дали безвізовий режим. Це дуже важливо, особливо для Західної України. Достеменно знаю, скільки заробляють на відкритті віз. Хоч зараз, може, трохи менше, але були такі часи, коли за візу турфірми брали і по 2500 євро. Знаю, бо колись однією зі статей доходу моєї сім’ї була і така робота – ми займалися спортивним туризмом, тернополяни виїжджали з нами закордон.

Безвізовий режим дасть можливість українцям порівняти життя в Європі з тутешнім, щоб менше було скептиків, які хочуть жити, як в Росії. Був в Росії, бачив, не хочу. Хочу, як в Європі.

Всі вимоги для лібералізації візового режиму з боку українського уряду виконано ще весною цього року. Єдиний очевидний тягар для Європи у цій темі – війна. ЄС фактично відкриває кордон, де немає чіткої межі із загарбником.

Pober1

“Голосуємо, але з огидою”

Існує чимало спекулятивних моментів навколо закону щодо повернення грошей Януковича (проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду», – ред.). Коли його виносили на розгляд останнього разу, я все ж проголосував, хоча “з огидою”, як кажуть у нас в фракції. Все одно він не пройшов.

Авжеж, нам потрібно повернути кошти Януковича і його поплічників, йдеться про величезний капітал. До речі, ці гроші закладені в бюджет на 2016-ий рік на оборону. Однак, треба розуміти, що значна частина грошей перебуває у цінних паперах, які, подейкують, вже розкуплені за заниженими цінами, і будуть доступними для конвертації якраз після прийняття цього закону. Його яро протискують політики, яким сильно не довіряю.

Інший запобіжник – нинішній варіант цього закону дозволить Януковичу виграти Європейський суд і повернути крадене собі.

У проекті конкретно не прописано прізвище Януковича. Мова йде про спецконфіскацію – конфіскацію майна без рішення суду. Відтак, слідчий без рішення суду, відкривши кримінальну справу, має право конфіскувати майно і оперувати ним, доки власник не виправдає свої права. Це може дуже нашкодити невинним людям. “Закони 16 січня” – “квіточки” порівняно з цим. Є всього кілька неточностей, які треба усунути, і цей закон буде адекватним, відтак його легко приймуть.

Коли немає лобі

В цьому році, будьмо відвертими, дороги на Тернопільщині відновлюються практично по всіх напрямках. Хоча на початку року нашу область дуже обділили фінансово. Якщо торік на дороги область мала орієнтовно 250 млн. грн., то цьогоріч – менше 100 млн. грн. Причину вбачаю в тому, що, на жаль, жоден народний депутат від Тернопільщини не входить у бюджетний комітет – у нас тут немає свого лобі. Але після того, як ми підняли скандал, суму переглянули на користь Тернопільщини.

Зараз ремонтують дорогу недержавного значення з Борщева на Заліщики завдяки коштам, які надійшли у рамках децентралізації. Ця дорога пролягає через моє рідне село. Вперше, відколи себе пам’ятаю, її ремонтують. Доводиться постійно тримати все на контролі – навіть мама дзвонить, що десь не засипали яму чи ще щось.

Все, що пишуть у ЗМІ про політиків, крім некрологу, – реклама для них. Публікація про мій візит в елітний тренажерний зал Києва спочатку мала досить агресивний характер. Дійсно, я відвідував спортивний клуб “BodyArt” на Печерську, який відноситься до комплексу “Серебро”. Абонемент на рік там коштує 16 тисяч гривень – це не елітний, а радше середній клас. Цей зал належить моєму товаришу, екс-депутату Київської обласної ради від партії “Удар”. Завдяки йому маю можливість займатися тут безоплатно. Враховуючи мої досягнення в спорті, критикувати, що відвідую тренажерний зал – смішно. Я ходив, ходжу і буду туди ходити. До того ж, спортивним залам цікаво, коли до них приходить чоловік вже неспортивного віку, але піднімає 200-кілограмову штангу в жимі лежачи по 6-8 разів.

Pober3

Мабуть, тому що я сильний, не піднімав руку ні на кого у Верховній Раді. Свого часу всі чекали від лідера “Удару” Віталія Кличка фізичної розправи з депутатами-негідниками. Він цього не робить із зрозумілих причин, але кулак часом дуже чешеться навіть у мене.

Б’ються не тільки в Верховній Раді України. Он нещодавно у турецькому парламенті була бійка. В нас хоч можна це якось пояснити присутністю молодих серед депутатів, а там – солідні дядьки поважного віку вийшли в рукопашний бій стінка на стінку по 60 осіб.

“Обійми” з Ляшком

Якось мені закинули, що нібито обіймав Ляшка. Не було такого. Просто він рвався до трибуни, коли не треба було, Віталій Кличко стояв переді мною, підняв Ляшка і переставив назад, я передав його далі…

У Києві нині живу в своїй квартирі, вона зазначена в декларації за 2014-ий рік. Купив її у 2013-му, але ремонт затягнувся, тому деякий час знімав квартиру, отримуючи компенсацію до січня минулого року.

На одному з сайтів написали, що Микола Люшняк взяв компенсацію за житло. Чому ніхто не пише, що він всю депутатську зарплату (спочатку вона була в розмірі 4600 грн. за місяць, тепер – 13 900 грн.) перераховує на дитячі будинки?

Люшняк, Барна, Юрик – ми в одній фракції, товаришуємо з Головком, Заставним, допомагаємо один одному, відзначаємо дні народження. Кожен святкує згідно з можливостями, зазначеними у декларації (усміхається – ред.).

Про літній відпочинок сім’ї Поберів

Чесно кажучи, мені дуже пощастило з кумом – все життя він займався бізнесом, заможна людина в Херсоні. У нього є все для відпочинку, тож часто приїжджаємо сюди з дружиною і сином. Як і з тренажерним залом маю можливість економити, так і тут можу відпочити безкоштовно. Перед початком осені, на тиждень знову поїдемо з сім’єю в Херсон.

Записала Ірина Юрко.

Коментарі вимкнені.