Тернопільська феміда не дозволила “цькувати” велику компанію Гути

28 січня після коротких, але емоційних дебатів суддя Господарського суду Тернопільської області визнав неправомірним та скасував рішення Борщівської міжрайонної ДПІ Тернопільської області державної податкової служби до ТзОВ «Елагрі-Борщів» від 16 жовтня 2012 року. Керуючись статтями 94,158-167 Кодексу про адміністративне судочинство, Феміда визнала протиправною вимогу податкової повернути товариству сім з половиною мільйонів гривень податків.

Суть конфлікту у наступному. Податкова звинуватила товариство у мінімізації доходів, натомість заступник гендиректора агрохолдингу «Мрія» Марина Галела переконувала, що підприємство працювало, чітко виконуючи свої комерційні проекти. Зокрема, будує елеватор у Борщеві загальною вартістю 5 937 882 євро. Роботи було розпочато у 2010 році. Минулого року інвестор із Данії надіслав Борщівському цукровому частину обладнання. Дилема в тому, переконувала пані Марина, що інвестор не може напряму відправити обладнання на підприємство, а робить це через посередника – ТзОВ «Елагрі-Борщів». Усе просто, як із дванадцятьма стільцями Ільфа та Петрова: на землі Борщівського цукрозаводу, що є структурним підрозділом «Мрії», будується завод. Однак кошти надходять через інше підприємство агрохолдингу – «Елагрі-Борщів». За такою ж схемою в Україні «Мрія» будує решту п’ять елеваторів (на Хмельниччині та ще у Козовій Тернопільської області потужністю одноразового зберігання 100 тис. тонн кожен). Підрахувавши витрати, ТзОВ «Борщівський цукрозавод» і подало податкову декларацію про повернення 7,5 млн. грн. податкового кредиту. Натомість у податковій вважають, що товариство робить вигляд активної діяльності, щоб отримати податковий кредит, особливо не витрачаючись.

Отож заступник гендиректора агрохолдингу Марина Галела не приховувала радості від виграної справи.

«Із 28 перевірок, проведених минулого року, ми зараз оскаржуємо 110 млн. грн. адміністративних оскаржень (тобто на вищестоящу організацію в податковій). Плюс  судових оскаржень на 98 млн. грн. Податкова просто викидала нас із податкового кредиту, не зважаючи, є підстава для цього чи нема, – зазначила Марина Галела, коментуючи останні події на агрохолдингу «Мрія». – Це все продовжується у січні. А все тому, що навесні минулого року нам сказали у податковій протягом року заплатити 50 мільйонів. Чому саме 50, а не 20 чи 120 млн. грн.? Ми зустрічались із керівництвом, і я пояснювала, що ми не знаємо, яка ціна буде на цукор, тому що ціни на нього обвалюються, а у нас основні платежі йдуть за цукор. Як ми можемо спрогнозувати? Раптом ціни обваляться, і ми лишимось у збитках?!»

На думку керівника, проблема у задекларованій Кабінетом Міністрів мінімальній ціні на цукор – 4, 90 грн. за кілограм. При цьому собівартість цукру на найкращому заводі агрохолдингу – Хоростківському, становить 6 грн. 10 коп., а продавати доводиться по 4,30 грн. за кілограм. То про які прибутки можна говорити? На сьогоднішній день за сезон цукроваріння холдинг заборгував державі за газ 110 млн. грн.

«Ми просили уряд відмінити мінімальну ціну на цукор, вона не є регулятором, а тільки заважає виробникам, тому що зараз мінімальна – ціна 4, 90 грн., а на ринку цукор – 4,30 грн. Як законослухняне підприємство, ми змушені продавати дешевше, ніж встановлена мінімальна ціна. Минулої п’ятниці (25 січня ц.р. – авт.) я була у Києві на круглому столі за участю Прем’єр-міністра Миколи Азарова та заступника.

Міністра аграрної політики та продовольства України Олександра Сеня. Вони нас вислухали та пообіцяли звернутись до Міністерства економіки з нашими пропозиціями».

Тим часом неофіційно у кулуарах тернопільського «білого дому» говорять, що нове гасло уряду «потрібно боротись не з бідністю, а збагачувати всіх» трансформували в інше… О«Мрія»ний об’єкт обрали не випадково: просто один з наших земляків, скупивши більшість обленерго та володіючи газотранспортною системою, з благословення Антимонопольного, без конкурентів штампуючи добрива для наших чорноземів, вирішив прикупити земельки. Зважаючи, що зайвої нема, а мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ось-ось відмінять, по-дружньому попросив губернатора витіснити Героя України, відомого своїми симпатіями до брата попереднього Президента України, з його латифундій. Так це чи ні, але вже півроку агрохолдинг «трусять» перевірками, плановими і позаплановими. Остання (минулого тижня) стала просто показовою демонстрацією сили.

Варто нагадати що агрохолдинг «Мрія» створила в Україні 126 підприємств, які працюють на Житомирщині, Чернівеччині, Хмельниччині, в Івано-Франківську та Києві і, за версією ЛігаБІЗНЕС, входить у першу трійку(!) найбільших землевласників країни – після агрохолдингу «Кернер» та «Миронівського хлібопродукту» бізнесмена Юрія Косюка.

Безумовно, судове рішення буде оскаржене.

 Номер один

Коментарі вимкнені.