У Тернопільській області “ретельно” шукають 30 тисяч військовозобов’язаних

Про це повідомив обласний військовий комісар Володимир Катинський під час прес-конференції.  Так, за його словами, планове завдання на сьогодні по шостій черзі мобілізації виконано на 8%.  Це є дуже низький показник.

– Понад 200 сільських та міських голів були притягнуті до адміністративної відповідальності за те, що не здійснюють оповіщення військовозобов’язаних. Мова йде про штраф у межах від 510 до 1700 гривень, – каже Володимир Катинський.

Якщо очільник того чи іншого населеного пункту системно не проводить оповіщення, то його штрафують ще раз. Тут уже «ціна» вища –  від 1700 до 5100 гривень.

– Усі військовозобов’язані спочатку поступають у центри підготовки або на курси підвищення кваліфікації, що тривають мінімум місяць. Далі вони, будучи вже військовослужбовцями, прибувають у свої підрозділи, які складають резерв Збройних сил. Тільки після того можуть бути (а можуть і не бути) направлені в зону АТО. Знаєте, що забезпечення зараз знаходиться на належному рівні. До захисту Батьківщини і держава, і волонтери ставляться дуже патріотично. Нема чого боятися, – коментує Катинський.

Військовий комісар каже, що, спілкуючись із військовослужбовцями, які були в зоні АТО, не чув, щоб хтось із них відмовлявся їхати назад, бо там, мовляв, ситуація набагато легша морально, у першу чергу. Комісар  закликав  максимально боротися з антипропагандою мобілізації, що зараз активно «процвітає» в області.

– Оббріхують реальну ситуацію, розповідають, що люди йдуть на смерть, що немає засобів захисту – все це нісенітниця і прояви інформаційної боротьби. Тому прошу громадян виявляти таких провокаторів, повідомляти про них у правоохоронні органи для того, щоб можна було спокійно існувати громаді і щоб такі люди не «будоражили» нашу спільноту, – каже військовий комісар.

Володимир Катинський навіть розповів історію про те, як автомобіль із групою оповіщення від обласного військкомату не пустили у два села одного з районів області. Селяни просто заблокували машину при в’їзді у село і вимагали не проводити в їхньому населеному пункті оповіщення та не призивати чоловіків до Збройних сил України по мобілізації.

– Зачитаю ситуацію без зазначення населених пунктів, яка мала місце в нашій області. «По закінченню оповіщення близько 18.00 на трасі «С-Г» при в’їзді в село «В» такого-то району, автомобіль з групою оповіщення був блокований жителями вказаного села, які виставили вимогу не оповіщати та не призивати громадян у ЗСУ по мобілізації. За втручання військового комісара та працівників міліції автомобіль вдалося повернути у зворотний напрямок і виїхати в сторону населеного пункту «Г» через населений пункт «Б». При в’їзді у вказане село автомобіль з групою оповіщення знову був блокований з ідентичною вимогою як у попередній раз. Після перемовин працівників міліції з жителями села «Б» автомобіль вдалося повернути у зворотний напрямок і польовими дорогами виїхати до смт «Г». І це я не зачитав вам хроніку з Донецька чи Луганська. Це здійснюється у нас, в Тернопільській області, – говорить полковник Володимир Катинський.

Військовий комісар Тернопільського облвійськкомату каже, що про цей інцидент уже повідомлено правоохоронців і буде здійснена ретельна перевірка,  а винні будуть притягнуті до відповідальності.

– Патріотизм не має бути лише в гаслах, піснях та ходінні у вишиванках. Це не патріоти. Це прояви повного сепаратизму. І я, будучи в Донецькій та Луганській областях, з таким як у нас блокуванням не стикався ніде. Тому застерігаю, що не треба піддаватися провокаторам і не творити подібного на теренах Тернопільщини, – заявив військовий комісар.

Журналістів зацікавило ставлення військового комісара з приводу подій, що мали місце у ці вихідні в Мукачевому. Катинський відмовився детально коментувати те, що там сталося, однак наголосив, що вважає ці події виключно політичними.

«Я думаю, що правоохоронці розберуться в цій ситуації. Такого не повинно бути, що з одного боку триває війна, а з іншого – ще якісь прояви бандитизму. Однозначно, що просто так люди б не піднялись і на вірному місці це не сталося б. Я не хочу це якось коментувати. Є правоохоронні органи, які розберуться і дадуть оцінку», – наголосив воєнком.

Катинський наголосив, що зараз дуже важливо максимально виконати план по шостій черзі мобілізації, адже вона слугує заміною тим хлопцям, які були призвані під час третьої хвилі.

За словами військового комісара, зараз по мобілізації залишаються проблемними такі райони, як Бучацький, Монастириський, Борщівський, Заліщицький, Підгаєцький, Козівський. Краща ситуація у Підволочиському та Теребовлянському районах.

Джерело: «Номер один»

Коментарі вимкнені.