У Збаражі відбулися «збройні» вишколи від Михайла Головка (фото)

Учні Збаразької ЗОШ №1 взяли до рук зброю. Звісно, не справжню та під пильним наглядом тих, хто не лише вміє з нею поводитись, але й пережив безсонні ночі з автоматом у руках на сході, захищаючи українські позиції.
Ініціатива проведення професійного вишколу належить народному депутату України від ВО «Свобода» Михайлу Головку, який також надав обладнання та необхідні кошти для проведення заходу. Навчали дітей спілкуватися зі зброєю доброволець батальйону «Дніпро-1», депутат Тернопільської обласної ради (ВО «Свобода»), а за сумісництвом і помічник народного депутата Михайла Головка – Богдан Бутковський разом із Михайлом Петролюком – учасником бойових дій, бійцем 24-ої бригади, майстром спорту з боксу. Дійство відбувалося на шкільному подвір’ї і привернуло увагу та зацікавленість не лише школярів, але й педагогічного колективу. Повправлятися у стрільбі разом із учнями 10-11-их класів спробувала і директор школи.
– Під час вишколу ми вчили дітей користуватися автоматами Калашникова (на прикладі масово-габаритних макетів, – авт.), їх розбирати та чистити. Також під час заходу охочі стріляли зі стрітбольної зброї в мішені, навчали їх азів користування пейнтбольними маркерами, – розповідає Богдан Бутковський. – Загалом, задоволеними залишились і організатори, і старшокласники, і вчителі, тож ми й надалі продовжуватимемо ініціативу Михайла Головка та проводитимемо аналогічні вишколи по всьому 164-му виборчому округу, адже наша головна мета – створити для дітей альтернативне дозвілля. Цікаво було би відкрити осередки гри у пейнтбол в усіх районних центрах та містечках нашого краю.
Гості також встигли провести серед молоді пропаганду здорового способу життя. За словами учасників бойових дій, вони дотримуються в житті гасла, придуманого ще в далеких 20-их роках: «Борець за волю – не вживає алкоголю, борець за Україну – не вживає нікотину». Крім того, по завершенні вишколу в ЗОШ №1 було оголошено про проведення в майбутньому змагань з пейнтболу серед старшокласників.
– Були роздані спеціальні бланки для усіх бажаючих прийняти участь в чемпіонаті. А оскільки пейнтбол – це травматична гра, то окрім заяв діти повинні принести і письмові дозволи від батьків, в яких дорослі дають згоду на те, що їх дитина (не залежно від статі) зможе стати членом однієї з команд, що змагатимуться за першість, – каже Михайло Петролюк. – Перед турніром, як і належить, гравці вивчатимуть нюанси гри у пейнтбол та правила техніки безпеки. Я допомагатиму їм у цьому, адже маю досвід у цій сфері – раніше був інструктором у пейнтбольному клубі. Сподіваємось, що за тиждень-два нам вдасться реалізувати задумане.
За словами депутата Тернопільської обласної ради Богдана Бутковського, проведений захід був стартовим і згодом окрім ознайомлення школярів зі зброєю та патріотичних вишколів «сводобівці» розширюватимуть свою діяльність в сфері спілкування з молоддю та залучатимуть дітей до туристичних походів, розмов на історичну тематику, розповідатимуть більше про АТО, і, навіть, спонукатимуть до заняття пам’ятко-охоронною справою. Ідей багато, та все це з часом. Зараз же на Тернопільщині роблять перші кроки, щоб зацікавити підростаюче покоління активним відпочинком, розбудити у серцях патріотизм та мотивувати їх до занять спортом, адже здорова нація = сильна країна.

Коментарі вимкнені.