Як надрукувати книгу. Покроковий гід для авторів і видавців

Головна мета в житті кожного автора – надрукувати книгу, випустити у світ не просто текст, а вагому річ, якої приємно торкатись. Немає нічого більш хвилюючого, ніж можливість провести пальцями вздовж корінця книжки, побачити власне ім’я на обкладинці і, розкривши її, відчути запах свіжої друкарської фарби, погортати сторінки, пробігти очима текст, створений власним талантом. Але щоб усі ці мрії були втілені у реальність, необхідно пройти шлях перетворення рукопису на друковане видання. Давайте разом прокладемо маршрут до кінцевої мети.

Від ідеї до друку

Насамперед слід визначитись з цільовою аудиторією – тематична спрямованість книжки значною мірою формує параметри і вимоги, яким має відповідати видання. Художній твір, наукова праця, підручник, нон-фікш література, дитяче або подарункове видання можуть значно відрізнятись не лише дизайном оформлення, а й якістю матеріалів, розміром. Важливо відразу визначити, орієнтоване видання на комерційне розповсюдження, аби призначене для вузького кола читачів і колекціонерів.

Наступний етап – перевірка готовності рукопису до друку. Варто довірити її досвідченим редакторам-філологам, що гарантує усунення всіх можливих помилок. Безперечно, навіть одна незначна помилка або неточність у наведених фактах здатні зруйнувати враження від книжки, перекреслити усі зусилля автора.

Формування макета майбутньої книжки

Щоб надрукувати книжку, недостатньо написати і перевірити текст. Йому ще необхідно надати вигляду, зручного для подальшого читання. Цей процес називають верстанням макета книги. Саме професійне верстання робить книжку комфортною для читачів, надає їй вигляду якісного видання.

Перш ніж почати верстання, необхідно вирішити, який формат, тобто розмір, матиме майбутня книжка. Від нього залежить вигляд і розмір шрифтів, ширина полів. Досвідчений верстальник гармонійно поєднує усі конструктивні елементи сторінки, робить книжку зручною і привабливою.

Обкладинка є головним елементом майбутнього комерційного успіху книжки. Вона формує перше враження щодо видання, інтригує, викликає бажання познайомитись зі змістом, надає завершеності та наголошує на статусі твору. Звичайно, можна самостійно розробити дизайн за допомогою графічних редакторів, але обкладинка, створена художниками-дизайнерами, здатна не тільки передати спрямованість видання, а й створити відповідну атмосферу.

Вибір типографії для друку книжки

До вирішення цього питання слід підходити комплексно. Насамперед необхідно визначитись з накладом, оскільки багато друкарень не розглядають виготовлення менше 50 примірників. Разом з тим, є професійні друкарні, які пропонують друк книжок без обмежень за кількістю, від одного примірника.

Не менш значущою є швидкість виконання замовлення. Друкарня, оснащена сучасним обладнанням, здатна надрукувати книжку протягом кількох годин або кількох днів, залежно від виду палітурки.

Перш ніж ухвалити остаточне рішення, слід уважно вивчити умови, оцінити портфоліо реалізованих проектів і ознайомитись із ціновою політикою, а також зважити додаткові пропозиції кожної друкарні.

Значні нюанси

Важливе питання – палітурка. Більшість друкарень виготовляють класичну бюджетну м’яку і дорожчу тверду. Сучасні друкарні, які використовують передові технології, виконують також інтегральну, що поєднує кращі якості твердої та м’якої палітурки з використанням сучасних матеріалів і рішень.

Якість видання значною мірою залежить від типу паперу. Для текстових книжок використовують традиційний офсетний, який не створює відблисків. Ілюстровані друкують переважно на крейдованому. Для дитячої літератури вибирають матовий, а для видань з великою кількістю фотографій віддають перевагу глянсовому.

Надрукувати книгу сьогодні не складно, якщо вибрати друкарню, яка стане надійним партнером і помічником на шляху до мрії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *