Завтра Ліля Проць покаже новинку для Тернополя, яка необхідна офісним працівникам та пенсіонерам
6 березня у Тернополі зберуться усі, хто цікавиться таким видом рухової активності, як скандинавська ходьба. Організовує зустріч чемпіонка світу з пауерліфтингу Лілія Проць. Вона мріє об’єднати тих, хто в нашому місті уже займається скандинавською ходою та тих, хто тільки дізнався про неї. Збір проведуть о 10.00 на набережній Тернопільського ставу (біля причалу).
Чимало людей зараз скаржаться на проблеми зі здоров’ям через сидячу роботу чи малорухливий спосіб життя. Є старші люди, які фізично не можуть вести активний спосіб життя і мають серцево-судинні захворювання, ожиріння та проблеми з опорно-руховим апаратом. Не кожен зараз має кошти, чи силу і здоров’я, або банально вільний час, аби рухатися: відвідувати спортклуби, басейн, чи просто займатися бігом на стадіоні біля дому. Проте, скинути зайву вагу, покращити роботу серцево-судинної та дихаьної системи можна завдяки… ходьбі, яку називають скандинавською.
– Це простий вид рухової активності, коли людина щодня проходить певну кількість кроків чи кілометрів, тримаючи в руках палки, які дуже схожі на трекові та лижні, – пояснює Лілія Проць. – Не кожен любить чи може бігати, проте ходити з палицями під силу усім. Їх можна легко складати і возити із собою у відпустку чи на дачу.
Такий вид фітнесу з’явився зовсім нещодавно – наприкінці 90-х років минулого століття. Зараз в Україні є Федерація скандинавської ходьби, де Ліля Проць планує пройти навчання, аби стати інструктором у Тернополі. Каже, що після інформації та популяризації у місцевих ЗМІ скандинавської ходьби, інтерес в тернополян дуже зріс. Ще б пак, ходити з палками можна навіть дорогою на роботу. А ще вони універсальні для будь-якого зросту, адже розкладаються та складаються, і зовсім не займають місце у квартирі. Проте користь від скандинавської ходьби величезна.
– Скандинавська ходьба дає добре навантаження, практично як і біг. Розпочинати заняття варто із розминки, а потім переходити на ходьбу, поступово збільшуючи та сповільнюючи темп, вчитися правильно дихати. Я раніше не вміла, але пробувала, підбирала такий темп, щоб я не йшла «язик на бороду», – пояснює Ліля Проць. – Коли я вперше пройшла близько двох кілометрів з палицями, то відчула, що навантаження отримала на плечовий пояс, наче займалася на вуличних тренажерах. Це дуже круто для тих, у кого малорухливий спосіб життя.
Ліля Проць зараз є президентом та тренером у фізкультурно-спортивному клубі «СПОРТ-КЛАС». Вона радить скандинавську ходьбу навіть тим, кого лікарі уже «списують». Зокрема, нещодавно до неї звернулася жінка з проблеми спини, яка окрім того ще й перенесла операції на серце та страждає ожирінням. Їй Ліля порадила займатися лікувальною фізкультурою, виконувати вправи на розтягування та вчитися правильно дихати, і обов’язково – скандинавську ходьбу.
– На жаль, часто в таких випадках лікарі рекомендують виключити навантаження на організм, але водночас не заперечують, що якихось особливих протипоказань руховій активності немає. А рухатися таки треба. Адже ніхто з нас не хоче в 60 років бути тягарем для своїх рідних. Треба думати про майбутнє і про здоров’я уже, – переконує Ліля Проць.
Зараз спортсменка поставила перед собою завдання провести організаційну зустріч усіх зацікавлених та небайдужих до свого здоров’я людей, щоб організувати своєрідні оздоровчі групи по всьому місту.
– Якщо буде декілька людей із одного мікрорайону, вони можуть між собою сконтактуватися, домовитися коли разом займатимуться скандинавською ходьбою. А далі через ЗМІ ми розповсюдимо інформацію, що тернополянам не обов’язково їхати аж до озера, якщо є однодумці в їхньому мікрорайоні. Для таких занять згодяться як парки і бульвари, так і звичайна пішохідна доріжка з дому на роботу.
Отож, запрошуємо 06 березня о 10.00 год. на набережну Тернопільського ставу, до причалу – з палицями чи без палиць. Ліля Проць розповість де можна придбати інвентар, які вправи можна виконувати, об’єднає тернополян у оздоровчі групи.
Вовк Любов
Коментарі вимкнені.