Як на Заході України фінансують терористів

Так звані «благодійники», які збирають кошти у скриньки на вулицях Івано-Франківська, поділили місто між собою на 4-5 секторів і мають, навіть, чітко визначені години збору, – пише typical.if.ua.

скриньки

Про це повідомив координатор Самооборони в Івано-Франківську Юрій Лопянецький.

«Засновник одного з таких фондів зараз перебуває в Криму. І ми маємо 100% інформацію, що він фінансує сепаратистів на Сході України. Ми будемо спільно з міліцією і громадськістю на це реагувати. І реагувати досить жорстко. Ми не дозволимо, щоб за кошти іванофранківців та мешканців Прикарпаття фінансувався сепаратизм», – зазначив координатор франківської Самооборони.

Він розповів, що нещодавно Самооборона здійснила візит до одного з таких фондів, який збирає кошти на українську армію та поранених бійців.

«Зібрані кошти ніяк не обліковуються. Вони заявляли, що в них дві скриньки, а ми в той день зафіксували п’ять активістів із скриньками. Кажуть, що щодня перераховують на рахунки суми від 100 до 240 гривень вдень і мають відповідні квитанції. Ситуацією по поранених в області ми володіємо на всі 100%. Я спілкувався з людьми, в яких є списки поранених прикарпатців. Ті люди, на яких збирають кошти в скриньки, в нашій області взагалі не перебувають. Жодної копійки на прикарпатських поранених переведено не було. Ці кошти пересилаються на якихось «Іванових, Петрових, Сідорових» у Сімферополь, Одесу, Кривий Ріг… Не зрозуміло куди, не зрозуміло, на які карточки і т.д.», – розповів Юрій Лопянецький.

Він додав, що на жаль, на законодавчому рівні немає відповідного механізму впливу на такі збори коштів. Громадськість з міліцією можуть проводити рейди і притягувати «скринькарів» до відповідальності, якщо вони будуть порушувати громадський порядок чи правила дорожнього руху.

Наразі Громадська рада при УМВС в області та місцева Самооборона думають над тим, як спільно з правоохоронними органами та відповідними організаціями, припинити діяльність шахраїв на території Прикарпаття.

 

Коментарі вимкнені.