“Якби в школі не було сходів – батьки везли би дітей аж до класу”, – каже вчитель фізкультури з Бучача

З Сергієм Михайловичем Курцебою, вчителем фізкультури з багаторічним стажем, ми зустрілися підчас  учнівського турніру з міні – футболу, який проходив у місті Бучачі 19 листопада і був присвячений Собору Архистратига  Михаїла.

«Такі турніри є стимулом для школярів займатися футболом. Нажаль, на це держава виділяє надто мало коштів, доводиться шукати спонсорів. Велике значення для популяризації футболу в нашому місті має наявність площадки із штучним покриттям. Прикро, що не можемо залучити до участі в подібних турнірах більше команд – шкільний спорт став предметом дискусій на тему: потрібен – непотрібен. Я багато років працюю вчителем фізкультури, а тому маю можливість робити певні висновки: з кожним роком фізичний рівень учнів зменшується. Насамперед,ми, дорослі, створюємо  такі умови, які практично обмежують можливості дитини більше рухатися. Батьки, котрі мають автомобілі, вважають за обов’язок возити своїх чад до школи. Здається, якби в школі не було сходів, то батьки везли б дітей аж до класу. На перерві школяр йде до їдальні,підкріпившись, досиджує уроки, після яких їде додому, а там знову обід і сидіння за домашнім завданням та комп’ютером. Де ж тоді ті обов’язкові години активного руху, які так потрібні для нормального розвитку дитини? А якщо ще уроки фізкультури відмінять, то ситуація ще погіршиться.

Батькам я б радив спонукати дітей якомога більше бодай  до ходьби. Є простий спосіб – відсилати дитину пішки за щоденними покупками, приміром – хліб,  до найдальшого від дому магазину», – говорить Сергій Курцеба, який все своє життя працює вчителем фізкультури і є фанатом даної професії, наставником для молодих вчителів.

Ярослава Шмига

Коментарі вимкнені.