На Тернопільщині суд покарав вірянина Адвентистської церкви за ухилення від мобілізації

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду України 13 червня 2024 року ухвалив рішення у справі Дмитра Зелінського, вірянина Церкви адвентистів сьомого дня. За рішенням, підтверджено вирок Тернопільського апеляційного суду від 28 серпня 2023 року, який визначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі за статтею 336 Кримінального кодексу України, що стосується ухилення від мобілізації.

Це рішення слідує за скасуванням вердикту Кременецького районного суду, який спершу виправдав Зелінського 5 червня 2023 року, заявивши про відсутність складу кримінального правопорушення.

Районний суд врахував докази приналежності Зелінського до Адвентистської церкви з 2002 року і постанову Кабінету міністрів №2066, що дає членам церкви право на заміну військової служби альтернативною.

Кременецький районний суд визнав, що подання заяви обвинуваченим про виконання альтернативної служби не може розцінюватися як ухилення від мобілізації. Втім, апеляційний суд прийшов до іншого висновку, залишивши вирок без змін.
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *