Озерна відсвяткувала день села: встановлювали рекорд з танцю «Коробочка»  (фото, відео)

В Озерні Зборівського району другий рік поспіль у першу неділю серпня відзначають День села. Музика, танці, спортивні змагання, ретро-автомобілі, свято набуло рис фестивалю. Навіть спробували встановити рекорд України.

Храмовий празник в Озерні завжди святкують на Зелені Свята. Церкву Святої Тройці тут збудували в 1893 році. Відтоді й празникують річницю першої згадки про село на 50 день від Великодня. Так ось і свято День Озерної вже теж має свою історію.

Щорічно літом озернянці проводили на стадіоні спортивні змагання між вулицями з міні-футболу, волейболу, з різних силових видів спорту, запрошували команди з інших сіл. Минулоріч, обдумуючи організацію змагань, виникла ідея зробити свято якомога велелюдним. Та потрібні були меценати.

– Минулого року ми хотіли зробити спортивне свято в селі Озерна: футбол, волейбол між вулицями, метання каменю і канат. Ми розповіли про цю ідею Андрію Уніяту. Він підключився. Запросив минулого року козацтво, козаки варили обід. Запросив дитячі атракціони. Ввечері для молоді була дискотека 80-х. А цього року Андрій Уніят сам підійшов до нас: проводимо хлопці чи не проводимо? – розповів один з організаторів Дня села Володимир Нам’ятий.

Підприємець з Озерної Андрій Уніят взяв і цього року на себе фінансову частину свята. До самої організації долучились більше тридцяти односельчан, які брали на себе ті чи інші клопоти святкування.

SONY DSC

Виставкою свята були два кабріолети Тернопільського клубу старожитніх авто «Ретро-кортеж». Для сімейних фотографій біля машин сходились батьки з малечею. Фотографувались дорослі чоловіки, жінки, дівчата. Озернянці мали змогу відчути себе європейськими аристократами за кермом автомобілів першої половини минулого століття.

Товариство козацького екологічного полку ім. Дмитра Байди-Вишневецького пригощало стравами польової кухні.

У змаганнях з пляжного волейболу, крім озернянської чоловічої команди, взяли участь хлопці з сіл Млинівці, Плісняни, Гаї Розтоцькі Зборівського району та об’єднана команда дівчат з Тернополя і Чорткова. Перемогу здобула Озерна, але свої симпатії місцеві жителі віддали 20-річним дівчатам. Вони на рівні змагалися з з кремезними чоловіками, програвши боротьбу за третє місце Пліснянам. Другими були Гаї Розтоцькі.

Велику увагу глядачів привернули змагання з кидання каменю, який важив більше п’яти кілограм. А також  богатирське суперництво з перевертання колеса, вагою 255 кіло. Тут не було рівним знову ж таки озернянським хлопцям.

Дитячі розваги організовувала спортивно-розважальна студія «Добрий День» з Тернополя. Ведучий свята Друль Богдан проводив для дітвори різні конкурси та флеш-моби, за участь в яких малеча отримувала морозиво.

До танців «пташенят», як називав дітей ведучий, долучались зрідка і поважного віку птахи.

Художні малюнки на дитячих личках наводили Мар’яна Беззубка і Тетяна Кеба.

Показові виступи провели дівчата з фітнес-клубу Озерної під керівництвом Олі Долішньої.

Вечірню концертну програму  розпочав гурт «Веселі Галичани». Саме підчас  концерту планувалось встановити рекорд Тернопільської області з танцю «7-40», знаного також під назвою «Коробочка». Без цього танцю не проходить жодна весільна забава в селі.

Музика «коробочки» належить до єврейської народної творчості. Озерна ще до Першої світової була знаним торговим містечком, де серед торговців найбільше було єврейського населення. За переписом 1910 року тут проживало 6139 мешканців, 793 з яких були євреї, греко-католиків – 3246, латинників – 2100. Нині озернянців налічується близько 3800 мешканців.

Відтак, музика і сам танець «7 40» зберігся в Озерні як, власне, народний озернянський. Рухи «коробочки» тут знають від малечі. Отож, до рекорду мали долучитись не менше 200 пар. Та хоч зібралось у коло близько половини для встановлення нового звершення, «коробочка» вийшла видовищною. Як і саме свято День Озерної.

Коментарі вимкнені.