П’ятнадцять років шукали особливу схему для вишиття хресної дороги у селі на Тернопільщині

 

П’ятнадцять років шукали особливу схему для вишиття хресної дороги, а тоді ще півтора року втілювали задумане в реальність. У мешканців села Покропивна, що у Козівському районі, у місцевій церкві з’явилось 14  ікон Хресної дороги.

У Покропивній — близько двохсот дворів, а це майже тисяча людей. Переважно це жителі старшого і середнього віку. До роботи над вишиваною хресною дорогою долучилось 10 місцевих жінок.

Як зауважила жителька села Руслана Богач, щоб взятися за таку роботу, треба мати неабияке терпіння і силу волі. “Люди активно дуже щиро  відгукнулися, несли пожертви, хто що міг, зносили докупки, скупляли нитки. То є жертва і праця всього села, і не тільки , бо одна жінка з сусіднього села, яка шила брала одну стацію. Також в загальному наміренню у загальному наміренню за парафію, за село наше, мавши щось своє якусь просьбу, якесь благання в Господа”.

У кожній з чотирнадцяти ікон — приблизно 200 тисяч хрестиків та шість десятків кольорів. Особливість робіт в тому, що видається, нібито вони майстерно намальовані.

 Євдокія, мешканка села Покропивна:”Дуже радіємо, і хочемо, щоби всьо було добре, і щоби ми довго жили”

 Ганна мешканка села Покропивна:”Так багато зійшлося всіх, дуже гарно все. Дякуємо Богу, що ми маємо здоров»я і всі так прийшли на  таке урочисте свято, і дай Боже здоров»я  тим людям, що вишили таку красу.”

Андрій, мешканець села Покропивна: “Нам приємно, що в нас є така Хресна дорога, що наші жінки, матері, бабці постаралися, ми дякуємо їм, щастя, здоров’ячка, многая літа”

 Парох села Покропивна о. Роман Гук каже, вирішили освятити ікони символічно у Прощену неділю.

“Хресна дорога-це є найперше: любов Бога до людини, а з нашої сторони-це є любов наших парафіян до нашого Творця. Тому я хочу щиро подякувати всім нашим дорогим парафіянам, які приклалися, які трудилися,які , можливо десь і зневірилися, може десь і падали під тягарем цієї зневіри…але Бог помагав і сьогодні ми презентували цю Хресну дорогу не лише як для нашої парафії, ми можемо її представляти для різних міст чи сіл як виставкову”

 Розмістять ікони Хресної дороги у нішах хору церкви села Покропивна      

Наталія Назар

 

Коментарі вимкнені.