Тернопільщина іде попереду всієї України в питанні децентралізації!

Початок каденції Тернопільської облради припав на введення адміністративної реформи. Нагальними проблемами децентралізації займалися депутати, створюючи та коригуючи перспективний план громад. Голова облради Віктор Овчарук вважає саме цю роботу ключовою за увесь рік, а також – найуспішнішою.

– Облрада почала свою роботу із затвердження перспективного плану, згідно якого було створено 26 громад. Звичайно, спочатку було дуже багато дискусій, багато сумнівів, але ми бачимо на кінець року, що наші сподівання перевершили результати і показник виконання бюджетів об’єднаних громад досягає 300%. Це неочікуваний результат, тому сьогодні і інші громади залучаються до цієї роботи і децентралізація є дієвою, – говорить Віктор Овчарук.

На сьогоднішній день внесено зміни до перспективного плану і затверджено ще 10 громад, де зараз проходять вибори. Таким чином, на наступний рік ці об’єднання матимуть можливість працювати із коштами, виділеними з різних фондів. Затвердження цього десятка громад дає показник у 50% охоплення території області реформою децентралізації.

– Це є хороший результат і ми сьогодні йдемо попереду всіх областей в Україні. Враховуючи те, що Тернопільщина була дотаційною областю, більшість підприємств не працювало, тому залучення коштів на об’єднані громади є дуже позитивним. У зв’язку із проведення податкової децентралізації, формуванням бюджетів на місцях – є поштовх для розвитку об’єктам соціально-економічної сфери, господарництва, – переконаний Віктор Овчарук.

На даний час в області здійснюється реалізація 177 інфраструктурних проектів за кошти субвенції і близько 60 проектів за кошти місцевих бюджетів та додаткових фондів і грантів (опорні школи, ЦНАПи, вуличне освітлення). Переважна частина проектів стосується ремонту доріг, шкіл, дитячих навчальних закладів, а також об’єктів житлово-комунальної інфраструктури.

Коментарі вимкнені.